Jak je na tom nyní režisér Jiří Menzel? Bojuje se dvěma zásadními problémy

Stav Jiřího Menzela (79) se po listopadovém kolapsu před Vánoci zlepšil. Jeho žena Olga Menzelová (39) tuto informaci potvrdila fotkou, na níž se slavný režisér usmívá. Snímek kromě toho, že je herec a spisovatel probraný z umělého spánku, také odhalila několik detailů o jeho stavu. Jak je na tom Menzel aktuálně?

Den před Vánoci sdílela Olga Menzelová na svou sociální síť fotku, na níž je režisér Jiří Menzel s úsměvem na tváři. Potvrdila tak informace o tom, že se jeho stav zlepšuje. Fotografie však mimo to odhalila i plno dalších detailů. Kromě toho, že má Menzel na fotce rozbité brýle, což může značit, že doma upadl, má také zalepený krk. Nějakou dobu tedy za slavného umělce dýchaly přístroje. 

Menzel také viditelně zhubl na váze a má problém s orientací. Doktoři s ním podle našich informací stále rehabilitují, zatím musí ale velmi pomalu a zlehka. 

Jiří Menzel je v nemocnici. Jeho stav se zdá být lepší.

Jiří Menzel je v nemocnici. Jeho stav se zdá být lepší.

A jak je na tom jeho mozek? Právě hlava, jež českou filmovou scénu obohatila o mnoho skvělých snímků, režiséra pořádně potrápila. Stále to není zcela ideální. Po zákeřné infekci prý není schopný plynulé řeči.

Menzel před sebou ještě velmi dlouhou cestu, během níž bude důležitá psychická pohoda a co největší klid. I proto za režisérem několikrát denně dochází manželka, která se snaží svému muži vyprávět o dění a novinkách mimo nemocnici. A to mu prý dělá aktuálně velmi dobře.

Fotogalerie

Komentáře

Expres.cz