Menzela se bojí operovat. Co režiséra čeká a jak je na tom?

Režisér Jiří Menzel (79) je ve velmi vážném stavu v Ústřední vojenské nemocnici, kde leží v umělém spánku. Co ho čeká?

Zdravotní stav režiséra Jiřího Menzela je aktuálně nejrozebíranějším tématem. Jeho manželka Olga Menzelová zarytě mlčí a v nemocnici je přísné informační embargo.„Informace se tam podávají jen na speciální kód. Olga si přeje především klid jak pro Jiřího, tak pro ty nejbližší a především děti,“ řekl nám náš zdroj, podle něhož je Menzelová v kontaktu s těmi nejznámějšími neurochirurgy v Česku.

„Jiří by měl být operován, ale všichni se toho bojí. Obě varianty jsou pro něj příliš nebezpečné – jak operace, tak čekání. Infekce mozkových plen je totiž v tak vážném stavu, že si to operaci vyžaduje, zároveň je to ale velmi nebezpečné, jelikož by to Jirkův organismus nemusel zvládnout,“ dodal náš zdroj s tím, že se nad zdravotním stavem režiséra radí rovnou několik odborníků.

„Olga byla dost pohotová a hned povolala všechny známé, co mají nějaké kontakty. Velmi aktivně to řeší a snaží se zachovat co největší klid. Holčičky jí narychlo hlídá kamarádka,“ sdělil dále.

Menzel před svým kolapsem řešil ještě problémy s nohou. Po zranění Achillovy šlachy ji měl v sádře a chodil jen s omezením. To celé věci samozřejmě nepřidává.

Podle Expresu ho problémy s mozkovými plenami trápily delší dobu. Nikdo však netušil, jak moc vážná situace doopravdy je. 

Fotogalerie

Komentáře

Expres.cz