Autor knihy o Karlu Gottovi: Nemá důvod být rozčílený, jsem připraven jít k soudu

Co říká Jiří Krušina na povyk ohledně jeho nové knihy? | foto: koláž Expres.cz

Jmenuje se Na cestách se slavíkem a budí neuvěřitelný rozruch, minimálně na straně právě toho Slavíka. Obrazová a vzpomínková kniha měla být dárkem pro Mistra od novináře Jiřího Krušiny, namísto toho se ale teď nejspíš schyluje k soudní bitvě. Gott je totiž naštvaný a Krušina se brání, že měl na vše svolení. Jak to tedy je?

Bývalý dlouholetý kamarád Karla Gotta a novinář Jiří Krušina zažívá poslední dobou hodně nepříjemné chvíle. Napsal knihu Na cestách se slavíkem, která je nyní nedostatkovým zbožím, ale kýžená radost a zadostiučinění se nedostavuje.Mistr je totiž nadmíru rozčílen, knihu odmítl a dokonce se kvůli ní hodlá soudit, jelikož obsahuje neschválené materiály.

Krušina dílo pro Gotta připravoval jako dárek a překvapení, proto jej nemohl předem o vzniku knihy informovat, a to v celém bude nejspíš kámen úrazu.

„Nemám vůbec představu, co se mohlo stát, doprovázel jsem ho na cestách přes deset let,“ řekl pro Expres Krušina. „Pan Gott věděl, že jsem fotograf a novinář, všechny materiály vznikaly vždy se souhlasem samotného Mistra,“ hájí se autor.

Právní zástupce Karla Gotta má ale na věc jiný názor a tvrdí, že zveřejním Gottových fotografií a příběhů s ním došlo k zásahu do jeho soukromí.

Zpěvákova tisková mluvčí Aneta Stolzová pak vydala prohlášení, že Mistr se křtem a šířením knihy nesouhlasí. To se ihned odrazilo na návštěvnosti právě slavnostního křtu - většina celebrit odřekla svou účast, jelikož slovo Karla Gotta je pro ně zásadní.

„Já jsem s Karlem dokonce před čtrnácti dny telefonicky mluvil a mám pocit, že telefonát byl veden v přátelské atmosféře, byť s určitými výtkami, že jsem knihu nedoručil osobně“ řekl Krušina našemu redaktorovi.

Autor knížky totiž tvrdí, že se Karel Gott obává toho, že po Krušinově vzoru mohou začít o něm knihy vydávat i další lidé, a ty by nemusely už být tak lichotivé.

Pevně věříme, že to se nikdy nestane.

Vůči Karlu Gottovi má respekt každý a opravdu těžko pohledat někoho, kdo by si takovou věc dovolil.

FotogalerieOhodnoťte článek

Hlasování skončilo

Čtenáři hlasovali do 0:10 29. ledna 2017. Anketa je uzavřena.

 • Trapas
  33
 • Haha
  18
 • Tvl
  16
 • Super
  15
 • Cože
  15
 • Sladký
  14


Komentáře

Expres.cz