5 žen, kterým Jiří Kajínek změnil život: Je mezi nimi obhájkyně i sestra

Jiří Kajínek a jeho ženy | foto: Expres Koláž

Jiří Kajínek se těší velké přízni žen, přestože (nebo právě proto) je nejznámějším kriminálníkem v Česku. Do věznice mu denně chodí desítky dopisů od jeho obdivovatelek. Které ženy jsou však jeho osudové? Je jich celkem pět a všechny zcela zásadně ovlivnily jeho život!


1.Matka Jiřího Kajínka

Matka Jiřího Kajínka byla zaměstnána v Průmyslových stavbách. Na život svého syna nestihla mít zásadní vliv, poněvadž bohužel zemřela předčasně a malý Jiří tak vyrůstal pouze s otcem a sestrou. Možná to byla právě absence mateřské ruky a citlivého vedení, která zapříčinila, že se později vydal po dráze zločinu.

2.Sestra Miluše Rozsívačová

Starší sestra Jiřího Kajínka vždy byla přesvědčená o bratrově nevině. Snaží se pro něj dělat první poslední možná také proto, že kromě syna už nikoho jiného nemá. Celou dobu, kterou strávil Jiří Kajínek ve vězení, jej navštěvovala, vozila mu dárky a velmi pravděpodobně to bude právě ona, ke komu se po propuštění z vězení Kajínek vydá.

Kajínkova sestra Miluše je skeptická, ale někde maličko ve skrytu duše ještě...

3.Marie Černá

Marie Černá, manželka jednoho z orlických vrahů, se do případu Jiřího Kajínka zapletla, aniž by chtěla. Nejznámějšímu českému vězni totiž ve vězení její manžel vyzradil, že je sama se synem a kde bydlí, takže po útěku zamířil Kajínek právě tam. Zda ji k tomu, že muže 40 dní ukrývala, vedl soucit, nebo strach, se dodnes pořádně neví. Jisté ale je, že Marie Černá dodnes věří v Kajínkovu nevinu.

Marie Černá ukrývala Jiřího Kajínka 40 dní.

4.Přítelkyně Jiřího Kajínka

Jiří Kajínek si navzdory svému uvěznění našel přítelkyni. Její identita je pochopitelně bedlivě střežená, ale z toho, co se o ní ví, vyplývá, že se jedná o poměrně mladou, vysokoškolsky vzdělanou ženu – vystudovala prý psychologii a filozofii. S Jiřím se měli seznámit ještě před jeho odsouzením na doživotí a jejich vztah je podle všech, kdo je znají, velmi intenzivní, navzdory faktu, že jej udržují převážně písemně. Zda plánují společné soužití poté, co Jiří Kajínek bude propuštěn, není zatím známo.

5.Obhájkyně Klára Slámová

Když se případu Klára Slámová ujala, byla velmi mladá s ještě čerstvým diplomem z právnické fakulty. Za ta léta, která se Jiřímu Kajínkovi věnuje, se z nich stali přátelé a začali si tykat. O jeho nevině Slámová nepochybuje, přestože připouští, že úplně svatý také není. To, co si zasloužil, si však podle ní odseděl již dávno, a proto jeho omilostnění vítá. A to i přesto, že peníze za léta právních služeb vzhledem k jeho finanční situaci nikdy neuvidí. Jak ale říká, zrovna pro Jiřího to dělá ráda...

Klára Long Slámová

FotogalerieOhodnoťte článek

Hlasování skončilo

Čtenáři hlasovali do 1:16 11. září 2017. Anketa je uzavřena.

 • Super
  68
 • Trapas
  24
 • Cože
  23
 • Haha
  18
 • Sladký
  18
 • Tvl
  14


Komentáře