Nejslavnější vězeň Česka Kajínek: Mstít se nehodlám, dal bych si steak s Colou!

Jiří Kajínek je pravděpodobně nejslavnější vrah České republiky. | foto: iDNES.cz

Sedí v cele už 19 let, víru ale přesto neztrácí! Jiří Kajínek byl v minulých týdnech opět hlavním tématem tuzemských médií. Důvodem byl výrok prezidenta Miloše Zemana, který přemýšlí o udělení milosti pro nejslavnější vězně České republiky. Na co by se šestapadesátiletý Kajínek po případném propuštění nejvíce těšil?

Jiří Kajínek je odsouzen k doživotí za dvojnásobnou vraždu podnikatele a člena jeho ochranky. K incidentu, který se udál roku 1993,se ale nejslavnější vězeň nikdy nepřiznal a svou účast na vraždách popírá.Za dobu, co je za mřížemi, si Kajínek získal na svou stranu mnoho lidí. Jeho podporovatelé touží po svobodě pro nejslavnějšího českého vězně. O udělení milosti teď vážně uvažuje prezident České republiky Miloš Zeman. Jak na jeho slova Kajínek reagoval?

„Je to nepopsatelný pocit. Něco, co si přejete úplně nejvíce a nejdéle - 23 let! - se třeba vyplní. Prostě zázrak, který se vás může týkat,“ sdělil Kajínek skrze prostředníka magazínu Víkend.

Mnoho lidí také napadá, jestli se Kajínek nebude chtít na svobodě pomstít. To ale slavný kriminálník odmítá, jako Monte Christo jednat nebude! „Nikomu ode mě nic nehrozí. Nechám to na vyšší spravedlnosti.“

A co Kajínkovi v žaláři chybí nejvíce? Slavný vězeň touží po mase! „Steak s oblohou a vychlazenou Coca-Colou bych si dal určitě rád,“ říká muž, který vystřídal už několik českých věznic. „Ale mnohem raději bych si dal suché kůrky s vodou na svobodě,“ dodává vzápětí.

Pokud se Miloš Zeman rozhodne neudělit milost pro Jiřího Kajínka, tak další šance pro českého vězně bude až v roce 2022, kdy ostře sledovaný muž Česka bude moct opět požádat o předčasné propuštění.

Fotogalerie
Ohodnoťte článek

Hlasování skončilo

Čtenáři hlasovali do 13:22 19. srpna 2017. Anketa je uzavřena.

 • Super
  26
 • Trapas
  14
 • Cože
  11
 • Sladký
  10
 • Haha
  8
 • Tvl
  8


Komentáře