Šel jsem sedět, aby přítelkyni nevzali děti, přiznal Jiří Kajínek

Když se Jiří Kajínek poprvé vrátil z vězení, v trestné činnosti pokračoval dál. Co jej zastavilo? Podle jeho vyprávění to bylo něco, co bychom mohli nazvat zlodějskou ctí. A byla v tom žena!

Jiří Kajínek se po svém prvním návratu z vězení stal doslova králem vybírání trezorů a domů obecně. I přes velkou opatrnost ho však v jednom z bytů načapala sousedka. „Stála tam ve dveřích a měla u sebe dvě malé děti. Mohl jsem ji asi zatáhnout do bytu, zacpat jí pusu a počkat, až policie, kterou přivolala, odejde. To já jsem ale nedokázal udělat,“ popsal Jiří Kajínek, jak se podruhé dostal na policii. Protože se pochopitelně snažil ze všeho nějak vykroutit, policie si prý našla jeho tehdejší přítelkyni a začala ho přes ní vydírat. „Sebrali ji, ona měla dvě děti z předchozího vztahu, a vyhrožovali, že jí je seberou a půjdou do dětského domova,“ popsal Kajínek. A tak mu prý nezbylo než se s policisty dohodnout. 

„Nakonec jsem se jim přiznal k dalším krádežím, na které by jinak v životě nepřišli, celkem asi za 600 tisíc, což byly tehdy hrozné peníze, a oni výměnou nechali na pokoji přítelkyni s dětmi. Za to, že jsem se přiznal, jsem dostal sedm let,“ popsal Jiří Kajínek. 

Jak ale asi tušíte, ani další pobyt za mřížemi ho od trestné činnosti neodradil... 

Fotogalerie

Komentáře