Kajínek vzkazuje Klímovi: Neví, čím jsem si prošel, je manipulativní!

Jiří Kajínek se ohradil vůči slovům investigativního novináře Josefa Klímy, ten o nejslavnějším českém vězni prohlásil, že má pokřivenou morálku. Zdá se, že spor mezi oběma muži jen tak neutichne a nová obvinění pokaždé zažehnou další hádku.

Bývaly doby, kdy si byli velmi blízci, ty časy jsou ale dávno pryč. Zatímco Josef Klíma, díky jehož reportážím se z Kajínka stal stal i hrdina, nyní obrátil a tvrdí, že vraždit mohl, Kajínek nechce mít s investigativním reportérem nic společného.„To, že pan Klíma tvrdí, že mám pokřivenou morálku, mě dost pobavilo. Netušil jsem, že je i psycholog. Ten člověk je manipulativní a každou chvíli své názory mění,“ sdělil Expres.cz Kajínek, kterého jsme se zeptali, zda si myslí, že si to všechno někdy budou moct v klidu vyříkat.

„Já nechci s panem Klímou mít nic společného. On neví, čím jsem si já v životě prošel. Viděl jsem jeho pondělní rozhovor, kde říká, že mám pokřivenou morálku, protože bych okradl stát nebo pojišťovnu. Udivuje mě, že jako investigativní novinář nedokáže pochopit nadsázku. Já totiž vždycky říkal, že mi stát za to, čeho se na mé osobě dopustil, dluží. Bylo to myšleno v tomto kontextu,“ říká Kajínek.

A znovu zopakoval, že má důkazy, že Vojtěcha Pokoše kontaktoval Josef Klíma a rozhodně to nebylo prý obráceně, jak reportér tvrdí. Mám důkazy, že rozhovor dát nechtěl a Josef Klíma ho přesvědčil,“ vysvětlil Kajínek s tím, že si je zatím ale nechá pro sebe.

Fotogalerie

Komentáře