Jiří Kajínek se pustil zostra do ministra a prozradil, koho bude volit

Jiří Kajínek pokračuje nadále ve svém tažení za očištění svého jména a využívá k tomu pro někoho nepochopitelné popularity, které se mu dostává. Důkazem toho byla i jeho autogramiáda nové knihy v ostravském Knihcentru, kde se ukázal v tričku se jménem drogového krále Pabla Escobara. Nemluvil jen o svých zkušenostech s českým vězeňstvím, ale také o svých politických preferencích před nastávajícími parlamentními i prezidentskými volbami.

Na podpis nejslavnějšího českého vězně se stála fronta jako na nějakou popovou hvězdu. Jiří Kajínek se netají otevřenou kritikou k poměrům v českém vězeňství, kde prožil podstatnou část svého produktivního života, i když se snažil, aby tomu tak nebylo.Během svého proslovu si dokonce rýpl do současného ministra spravedlnosti Roberta Pelikána a okomentoval stav vězeňství, který tak dobře pocítil na vlastní kůži.

„České vězeňství je jedna velká Potěmkinova vesnice a má fůru problémů. To vám samozřejmě ministr spravedlnosti Pelikán neřekne a bude tvrdit naprosto něco jiného. Je celkem běžné, že chlap, který má venku rodinu s malými dětmi, práci nedostane, aby jim nějak pomohl, ale líný feťák ji má, i když o ni vůbec nestojí. To jen na okraj o poměrech v našich věznicích,“ citoval server PalamentniListy.cz slova slavného recidivisty.

Jiří Kajínek má za to, že ani všechny důkazy o jeho nevině by nemohly policii a státního zástupce přesvědčit, zvlášť když by to musel uznat soud, který rozhodl o vině a trestu. Do budoucna stále slibuje, že ještě má ke své kauze co říct. 

A protože se blíží prezidentské i parlamentní volby, nešlo se při besedě s příznivci vyhnout ani tomuto tématu. „Svůj hlas dám určitě Miloši Zemanovi, protože ten jako jediný z českých prezidentů dodržel slovo a dal mi milost. Víc asi není k tomu už co dodat. Ze stranických lídrů je mi nejsympatičtější František Ringo Čech, on sice působí legračně, ale je to férový a čestný chlap, jak jsem ho poznal,“ prohlásil Jiří Kajínek.

Fotogalerie

Komentáře