Dvořák promluvil o rasismu: Neměli bychom se na migranty dívat skrz prsty!

Jiří Dvořák promluvil o rasismu. | foto: Pavel Dvořák, Tilen Vajt

Rasismus a lhostejnost. To je podle Jiřího Dvořáka problém dnešní doby. Podle něj by oči mnohým mohla otevřít nová osmidílná minisérie České televize Lynč, ve které on sám ztvárňuje roli místostarosty městečka, v němž došlo k vraždě mladého Roma. Herec míní, že jde o téma přesně do dnešní doby, kdy se řeší uprchlická krize!

Lynč. Tak se jmenuje osmidílná minisérie České televize, ve které mladý dokumentarista a bloger Lukáš přijíždí do malého města Buchnova pátrat po smrti romského chlapce Denise, svého kamaráda z dětství. Ale to, co nalezne, si nepředstavoval ani v těch nejhorších snech. Denisově vraždě předcházel velmi krutý lynč. Navíc to působí, že bez absolutní viny není v městečku nikdo.Velmi temné téma se dotklo i herce Jiřího Dvořáka. „Já tam hraju místostarostu městečka, kde ten problém probíhá a kolem kterého se děj točí. Jde o vraždu mladého Roma. Tím příběh odstartuje a veškeré situace se točí kolem toho,“ sdělil nám Dvořák.

Ten je rád, že se filmaři podobným tématům nevyhýbají. „Je to seriál natvrdo, který se dotýká rasových problémů, a myslím si, že je hrozně důležité, že se to točí a mluví se o tom,“ říká herec s tím, že právě v dnešní době bychom neměli zavírat oči.

„To téma je speciálně v dnešní době velmi ožehavé, když se lidi dívají skrz prsty na migranty, tak doufám, že se zamyslí. Kdyby dva, tak to za to stojí,“ uzavřel Dvořák.

Fotogalerie

Komentáře