Ups! Drahoš se vysmál Foldynovi za hloupou lež o „své vnučce“

Postava místopředsedy ČSSD Jaroslava Foldyny by mohla s přehledem změnit působiště a přesunout se do řad Okamurovy SPD, kde by byl se svou rétorikou i manipulativními nepravdami pravděpodobně vítán. Po skandálu kolem Nočních vlků naletěl Foldyna na dezinformační hoax, který se navážel do bývalého prezidentského kandidáta Jiřího Drahoše a „jeho vnučky“.

O kontroverze u Jaroslavy Foldyny není nouze a vedení strany v čele s Janem Hamáčkem a Jiřím Zimolou by pomalu mělo přemýšlet, zda by nebylo lepší ho „stáhnout“. Začíná totiž dělat více škody než užitku.

Po mediálně ostře sledovaném výstupu místopředsedy strany na spanilé jízdě ruských ultranacionalistů Noční vlci, kdy fyzicky startoval na aktivistu Martina Uhlíře a dotkl se ho hlavou, ale ne tak, aby mu dal „čelo“.

„Nebouchli jsme do sebe hlavami, jen jsme do sebe ťukli, chtěl jsem mu dát jazyk, protože jsem si myslel, že je gay,“ vysvětlil politik.

Nejenže následně zveřejnil emotivní video, kde zpocený v posilovně vyjadřuje své vlastenecké názory a lživě cituje výrok Winstona Churchilla, který britský politik nikdy neřekl. K dalšímu faux pas následně došlo v rozhovoru pro publicistický pořad České televize 168 hodin.

Jaroslav Foldyna byl aktérem strkanice s odpůrci Nočních vlků.

Jaroslav Foldyna byl aktérem strkanice s odpůrci Nočních vlků.

„Ukázalo se, že ty nedávné studentské protesty vedla vnučka pana Drahoše financovaná panem Bakalou,“ řekl překvapené redaktorce. Narážel přitom na vystoupení nezletilých studentů během březnových protestů namířených na předsedu vlády v demisi, prezidenta Miloše Zemana a Tomia Okamuru.

Jenže tato informace je vyvrácený hoax vytvořený provokatérem na Twitteru, a tak Foldyna, stejně jako často poslanci SPD, skočil na špek a dál šířil bludné informace, proti čemuž se ohradil sám Jiří Drahoš.

Žádnou vnučku totiž nemá, naopak je dědečkem dvou kluků.

„Pro pana Foldynu a možná i pro ostatní: Nemám žádnou vnučku! Já to klidně zopakuji, nemám žádnou vnučku,“ reagoval Jiří Drahoš. „Že bude takovéhle bláboly opakovat místopředseda tradiční politické strany, to je na pováženou. Asi by také měl absolvovat nějaký kurz o dezinformacích.“

Fotogalerie

Ohodnoťte článek
Hlasování skončilo

Čtenáři hlasovali do 6:00 12. září 2018. Anketa je uzavřena.

 • Trapas
  38
 • Super
  14
 • Haha
  13
 • Tvl
  8
 • Cože
  7
 • Sladký
  7
Komentáře