Topolánek má jasno: Drahoš je komedie, Babiš si ho namaže na chleba!

Doslova za pět minut dvanáct se Mirek Topolánek zapojil do boje o Hrad. Zkušený politik svým rozhodnutím výrazně oživil nejenom blížící se prezidentskou volbu, ale i předvolební kampaň, během které se nebojí ostře zkritizovat kohokoliv ze svých rivalů. Tentokrát se obul do jednoho z největších favoritů, a sice Jiřího Drahoše. Co mu na něm vadí?

Podle Topolánka je Jiří Drahoš slabým kandidátem na post prezidenta. Bývalý premiér se nelichotivým způsobem vyjádřil na adresu bývalého předsedy Akademie věd České republiky během besedy ve Valašském Meziříčí.„Ubezpečuji vás, že si ho Andrej Babiš namaže na chleba. On je opravdu slabý, má jen slušnost. Za tím není žádný názor, za tím není žádné řemeslo. Politika je řemeslo a na tom si absolutně trvám. Když chce někdo vyjednávat a nutit strany k vyjednávání, musí minimálně vědět, kdo je kdo,“ uvedl Mirek Topolánek.

Během besedy Topolánek dále uvedl, že prezidentem České republiky by neměl být ani druhý velký favorit, tedy současná hlava státu Miloš Zeman. A důvodem není jen jeho často diskutovaný špatný zdravotní stav.

„Nemůže to dělat hlavně proto, že politika, kterou začíná standardizovat, politika mnoha azimutů, v zahraniční politice znamená prakticky otočení na Východ. Někdo další to musí vrátit zpátky,“ vysvětlil bývalý premiér, který jako jediného schůdného protikandidáta bere Pavla Fischera.

To, jestli tato drsná slova na adresu ostatních kandidátů Mirku Topolánkovi v prezidentských volbách pomohou, či nikoliv, se dozvíme již brzy. Volby prezidenta České republiky jsou se uskuteční 12. a 13. ledna 2018. Případné druhé kolo volby připadá na 26. a 27. ledna 2018.

Fotogalerie
Ohodnoťte článek
Hlasování skončilo

Čtenáři hlasovali do 23:17 4. dubna 2018. Anketa je uzavřena.

 • Trapas
  54
 • Super
  23
 • Haha
  22
 • Tvl
  10
 • Cože
  8
 • Sladký
  8


Komentáře