Čunek se zastal Babiše: Sobotkovi pomohla nenávist, lid krize tolik netrápí

  •   13:00
  • diskuse
Senátor a zlínský hejtman, lidovec Jiří Čunek, dosud o své možné kandidatuře na post předsedy KDU-ČSL mluvit nechce. Zato se rozpovídal o současné vládní krizi a mediální situaci v naší zemi. Odposlechy Andreje Babiše ho nijak neznepokojily a vysvětluje proč.

Jiří Čunek si myslí, že válka mezi médii vlastněným různými zájmovými skupinami je vlastně docela přirozená. „Beru to úplně stejně, jako to bylo mezi státy při studené válce - my máme jaderné hlavice, vy máte jaderné hlavice. Když je spustíte vy, tak i my,“ řekl v rozhovoru pro časopis Týden.„Já jsem především, už když si Andrej Babiš koupil média, nepočítal s tím, že by mohla být jiná než média Andreje Babiše. A s tím jsem byl smířen. Jsem přesvědčen, že kdyby si je nekoupil, neměl by dnes třicet dva procent podpory, ale možná deset či sedm procent. A to proto, že všichni ti, kteří vlastní a ovládají jiná, by Andreje Babiše zadusili, kdyby ta média neměl,“ říká pro někoho kontroverzní vsetínský exstarosta a zároveň poukazuje na problém médií ve veřejnoprávním sektoru.

„Bohužel nemohu říci, že bych ve veřejnoprávních médiích celkově viděl nezávislost. Dokonce ani snahu tam často nevidím.“

Českou televizi nebo Rozhlas tedy považuje za média„která politici ovládají přes své lidi, které si nastrkali do nejrůznějších rad a podobně. Nebo přes své lobbisty“.

Jiří Čunek se kauzou nelegálně nahraných odposlechů Andreje Babiše příliš netrápí: „To je divadlo pro diváky, které to zajímá. Buď pro ty, kteří se tím baví, anebo pro ty chudáky, kteří chtějí věřit tomu, že se tam děje nějaký zápas o mravnost či o poznání pravdy. Ale ani jedno, ani druhé tam není ani zrnkem.

Vládní krize není pro obyvatelstvo České republiky až zas tak horká realita , jak by se mohlo zdát. „Myslím, že se celou vládní krizí trápí občané podstatně méně, než si vláda myslí. Podle mě je Andrej Babiš víceméně stejný jako před rokem či před dvěma. Sobotka naprosto.“

Předsedovi vlády prý k vybruslení z ošemetné situace dobře posloužil sám prezident. „Naštěstí pro něho mu pan prezident, kterého bohužel už ovládá nenávist více, než je zdrávo, neuvěřitelně pomohl vybrat zatáčku,“ nechal se slyšet senátor.

Fotogalerie

Komentáře