Finský muž se identifikoval jako krasobruslařka. Při zahájení šampionátu se neudržel na nohou

A přestaňte se smát, vy zlí lidé!

Lidé sice mají tendenci si neustále na něco stěžovat, ve skutečnosti ale žijeme v tak neuvěřitelně free světě, až z toho občas i oči zabolí. Třeba jako u finského farmáře Markku-Pekka Antikainena, který se jednoho krásného dne vzbudil jako krasobruslařka, bohužel nepříliš talentovaná.

Ale vezměme to popořadě. Chlapík ze země tisíců jezer se ve čtyřiceti letech rozhodl, že je genderově neutrální ženou jménem Minna-Maria. A protože jako dítě vždycky snil o tom, že bude krasobruslařem, nebo tedy -řkou, za dalších několik let po odhalení nové identity se rozhodl, že si tento dávný sen splní.

Minna-Maria Antikainen

Pomoci se mu rozhodli pořadatelé letošního mistrovství Evropy v krasobruslení ve finském Espoo. Ti měli za to, že tématem šampionátu bude rozmanitost a zároveň rovnost všech lidí, a toto téma že promítnou do zahajovacího ceremoniálu.

„S různorodou skupinou účinkujících chceme ukázat, že na ledě je prostor pro každého,“ řekla finská choreografka a trenérka Beata Leppilampi.

A tak pořadatelé z evropského šampionátu sice vyrazili všechny krasobruslaře z Ruska, ale zase zařídili vystoupení právě pro Minnu-Marii, která na led vyjela v dámském kostýmku a stala se ústřední postavou.

Problém je, že ačkoliv ta se rozhodla identifikovat jako genderově neutrální krasobruslařka, jaksi zapomněla těch uplynulých deset let chodit trénovat, načež výsledek vypadá takto:

Minna se sotva udržela na ledě a při první příležitosti spadla, až ji nakonec musela jedna z domácích krasobruslařek zvedat ze země štanglí od finské vlajky.

„No, tohle je pro trans lidi spíše urážka než vítězství,“ komentují teď shodně lidé prapodivné vystoupení. „Malý pád pro transženu, ale velký pád pro lidstvo,“ zní jeden z nejvíce hodnocených komentářů na YouTube.

Nezbývá než se modlit, že podobná hovadina nenapadne třeba pořadatele mistrovství Evropy ve střelbě na terč.

Fotogalerie

Komentáře

Holkometr

Jak to vidí ostatní?
18897
8859