Sparta má pohár, který není z cukrárny! Upozorňujeme, že nejde o apríl

Dopředu vás varujeme, že na konci tohoto příběhu budete potřebovat kapesník, a to z jiných důvodů, než když vám překládáme galerii plnou kozi snímků.

Tahle story je totiž tak silná, že by z ní mohl vzniknout srdcervoucí hollywoodský doják a Tomáše Rosického by si zahrál například Will Smith, protože proč by nemohl černoch hrát bělocha, že?

via GIPHY

Sparta Praha, kdysi nejúspěšnější klub Česka, získala poslední trofej v roce 2014. Poslední dobou to vypadalo, že klub z Letné má snad na poháry a jakékoliv úspěchy či cenné kovy alergii a raději tak boj o titul sleduje z pohodlné třetí až páté příčky.

Letos tomu je stejně, ale jen s jednou změnou. Sparta dokázala (nutno podotknout, že za výrazné pomocí rozhodčího Královce) porazit Liberec ve finále MOL cupu 2:1 a získala tak první pohár po šesti letech.

Hráči i fanoušci si to užívali, jako kdyby vyhráli Ligu mistrů. Není se čemu ale divit, protože tento velkolepý úspěch stál neskutečné úsilí.

Sparta vyhrála pohár a to není apríl.

Za těch šest let, kdy klub směřoval k tomuto obrovskému úspěchu v podobě vítězství v českém poháru, což je soutěž, kterou skutečně velké kluby neberou příliš vážně, se v klubu desetkrát měnil hlavní trenér. 

Jmenovitě to byli Ščasný (2x), Holoubek, Požár, Rada, Stramaccioni (ten se nám obzvláště zamlouval), Hapal, Horňák, Jílek a před časem Spartu z bídy vytáhl Václav Kotal, který byl v očích Tomáše Rosického dlouhou dobu brán jako kouč, který se pro první tým nehodí. 

Andrea Stramaccioni vypadá spokojeně.

Sparta za roky čekání na trofej napumpovala do svého týmu také tolik peněz, že by to snad zruinovalo i Iva Rittiga.

Zde pár příkladů:

Tal Ben Chaim, ten se obzvláště povedl, vyšel na asi 76 milionů korun. K tomu si připočtěte 3 miliony měsíčně jako plat a podpisový bonus zhruba 13 mega.

Izraelec tak Spartu vyšel na přibližně 200 milionů, přitom v lize se ani jednou netrefil a poslední dva roky kvůli zranění ani nehrál.

Tal Ben Chaim skončil na lavičce.

Nebo Vašek Kadlec, chlapík, který se objevil v legendárním spotu, kde mladým studentům říkal, že vzdělání je velmi důležité, ale sám nakonec maturitu neudělal.

Tak za toho Sparta vysolila 73 mega, jeho výkony odpovídaly sotva desetině této částky a před několika týdny „Káca“ ukončil kariéru.

Ve 28 letech. Raději se prý chce živit jako fitness trenér. No, moc se mu nedivíme.

Václav Kadlec, nejdražší posila Sparty v historii.

Teprve teď konečně chápeme, že vše do sebe zapadá a šlo o dokonalou koncepci, která měla za cíl zmást veřejnost. 

Vedení Sparty nejspíše chtělo svými dlouhodobými přešlapy vzbudit u lidí dojem, že jsou jen bandou neschopných bláznů, a pak, když to nebude nikdo čekat, ukáží, že fotbal vlastně dělat umějí.

Tomáš Rosický, slavný fotbalista Sparty, ukončil kariéru.

Kdybychom měli vyjmenovávat všechny sparťanské faily za poslední roky, tak jsme tu zhruba stejně dlouho, jako Křetínský platil Stramaccionimu byt na Vinohradech po jeho vyhazovu.

Vypadá to ale, že ty stovky milionů a vyhazovy koučů po pár nezdarech stály za to. Včera se zhruba po stopadesáté za posledních pět let narodila nová Sparta, Daniel Křetínský je rázem za úspěšného majitele a Tomáš Rosický je skvělý manažer.

No dobře, teď jsme si trochu srandu dělali...

Fotogalerie

Komentáře

Holkometr

Jak to vidí ostatní?
9760
4302