Na Novém Zélandu mají tu nejvíc badass ministryni zahraničí na světě

Je to Maorka a vypadá trochu jako Krokodýl Dundee.

A taky má na bradě maorské tetování, takže když se stala ministryní zahraničí Nového Zélandu, pár lidí se začalo ptát, kdy že si to jako umyje. Asi jako kdyby se u nás Vladimír Franz stal prezidentem a chtěli byste ho vymáchat v Savu.

Nanaia Mahuta (50) se stala šéfkou diplomacie v nové vládě premiéry Jacindy Ardern teprve nedávno a svoje tetování na bradě si pořídila až v roce 2016, kdy už byla celkem zaběhnutá v politice.

Nanaia Mahuta

Udělala tak proto, aby oživila tradici uctění maorských předků a její kultury, protože vlastně proč ne, když si lidi můžou nechat tetovat na zadky čínské znaky, z čehož se pak vylíhnou názvy polívek, nebo pavouky na hlavu, proč by nemohla jedna paní ve vládě mít na bradě něco, co z dálky vypadá trochu jako bryndáček.

Nanaia Mahuta

Taky má za manžela svého bratrance, ale nevíme, jak dalekého, protože na Wikině sice píší, že to je „first cousin“, nicméně víte, jak to je, tenhle firt cousin od ní může být vzdálen přes dalších padesát lidí.

Nanaia Mahuta

A to je tak všechno, co jsme o ní chtěli napsat, protože nás vlastně novozélandská politika nezajímá a ani o ní nic nevíme, ale i když se bojíme žen, které jsou dvakrát větší než my, téhle paní Krokodýlové Dundeeové dost fandíme, protože evidentně zastává fuck off postoj a jede si svoje.

Fotogalerie

Komentáře

Holkometr

Jak to vidí ostatní?
8922
4686