Prezident Turkmenistánu zakázal říkat koronavirus a utírat si zadek novinami s jeho fotkou

Vir-jehož-jméno-nesmíme-vyslovit.

Turkmenistán je podobně divu a zázraku tvorná země jako Severní Korea nebo Bělorusko, ani tady koronavirus prostě nemá šanci a ještě se tu neukázal. 

Nepochybně na tom má zásadní podíl opatření, které přijal turkmenský diktátor Gurbanguly Mjalikgulyjevič Berdymuchamedov, dopr*ele tfuj, co je to za jméno, zkuste to přečíst třikrát po sobě nahlas. Ten nechal vykuřovat ulice posvátnou květinou harmala. 

Taky máme mimochodem tip, čím by se tady daly vykuřovat ulice.

Gurbanguly s Angelou

A co je nejdůležitější, koronavirus se v Turkmenistánu ani neukáže. Z prostého důvodu, kterým je druhé a poslední opatření, že se slovo koronavirus odteď nesmí vyslovovat. Jo, jako vážně.

Lidé, kteří se na ulici o koronaviru baví nebo nosí roušky, jsou podle svědků dokonce zatýkáni. O koronaviru se nesmí psát ani v lékařských brožurách.

Průšvih je, že až tam koronavirus doopravdy začne řádit, lidé se ani pořádně nevykadí. 

Turkmenistán není zrovna bohatá země a jedním z nedostatkových zboží je toaleťák. Když je ale krize a toaleťák dojde, policie chodí po domech a kontroluje, jestli si náhodou občané neutírají zadky do novin, což je zakázáno, protože v novinách jakožto hlavním propagandistickém prostředku je většinou na všech stranách prezident Mjalikgulyjevič.

A vytírat si zadek prezidentem Mjalikgulyjevičem, to se prostě nedělá.

Komentáře

Holkometr

Jak to vidí ostatní?
8437
2706