My jsme vlastně chytrý národ, říkáme si při pohledu na londýnské metro po vyhlášení karantény

Británie. Jediná země, kde je koronavirus pořád ještě lehčí forma chřipky.

Británii jsme považovali za zemi intelektuálů, džentlemanů a silných ženských osobností, dokud tam neudeřil koronavirus a neodhalil, že víc inteligence než v Londýně potkáte snad i v Brně.

Ne, to už trochu přeháníme, pravda.

Doteď tam byl koronavirus tím, co tady u nás i ve zbytku světa někdy před třemi týdny, tedy lehkou chřipkou. A tak se konaly koncerty, lidé se veselili v hospodách a tak dále.

Asi 400 lidí muselo zemřít, aby jim v Británii došlo, že tady něco tak úplně nehraje.

Tak včera Boris Johnson vyhlásil stav nouze a plošnou karanténu. Koukli jsme do diskuzí a hřálo nás u srdce, že máme my Češi o dva týdny náskok, protože tam všichni psali stejné věci jako před dvěma týdny tady, jako že hahaha apokalypsa a tak.

Metro v Londýně den po vyhlášení karantény

Skutečnou korunu svojí blbosti ovšem Britové nasadili až dnes ráno. První den karantény totiž nevypadal moc jako první den karantény a ačkoliv mají stejně jako my povolenu jen nezbytně nutnou cestu do práce, tam prostě všichni vyrazili do ulic, jako by máslo bylo levnější o dvacet korun.

Metro v Londýně den po vyhlášení karantény

Samozřejmě, že bez roušek.

Metro v Londýně den po vyhlášení karantény
Metro v Londýně den po vyhlášení karantény

Tak se teď díváme na fotografie mačkajících se Britů v metru a říkáme si, že tady u nás je vlastně všechno ještě docela v pořádku. A že třeba fakt tu pandemii máme šanci zvládnout. 

Zpříjemněte si karanténu pohledem na tupost někoho jiného také.

Fotogalerie

Komentáře

Holkometr

Jak to vidí ostatní?
11724
3622