Seznamte se s Evou, která má vaginu, ale není to žena ani muž

Eh.

Kluci mají penis, holky zase vagínu. Slavná věta, kterou pronesl jeden prcek ve filmu Policajt ze školky s Arnoldem Schwarzeneggerem.

via GIPHY

Pro některé už bohužel ale ani takto jednoduché pravidlo neplatí. Například Češka Eva, která se narodila jako žena, pak si jednoho dne ale řekla, že se jako žena necítí a poprosila své rodiče i kamarády, aby jí oslovovali buď v mužském, nebo neurčitém rodě, ona se totiž necítí ani jako muž.

Zajímavé je, že Evu uráží, když na ni společnost kouká jako na ženu, ale ona se moc ráda maluje, nosí dámské plavky a fotí se v sexy pózách, jakoby to (téměř) normální holka byla. 

Eva nedávno navštívila internetovou televizi DVTV, kde s ní vedl rozhovor moderátor Martin Veselovský.

„Pohybuji se v pražském intelektuálním kruhu. Rodiče to berou, kolegové v práci také. Oslovují mě v mužském rodě,“ pochvalovala si před Veselovským například Eva, která je spoluzakladatelkou organizace TakyTrans.

Podle Evy není pravda, že existují jen dvě pohlaví, je toho názoru, že jsou zde ještě takzvaní „intersex lidé“, mezi které se řadí i ona.

„Kategorie muž a žena jsou málo, nechci, aby moje tělo určovalo, jak se ke mně lidé chovají. Chci rozbít představu, že pohlaví jsou jen dvě, rodí se i intersex lidé,“ říká Eva, která spolu s dalšími lidmi z výše zmíněného spolku vedou lekce „nebinární češtiny“.

Jestli chcete vědět, co to je, tak je to takové to, co používáme na Sama Smithe a vy nám to pořád špatně opravujete na „to“. Tak není to to, je to oni. Takže si koukejte začít zvykat.

Komentáře

Holkometr

Jak to vidí ostatní?
10828
2393