Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

V roce 2024 frčí realita! | foto: Archiv OPPO

Zahoďte aplikace na úpravu fotek. V roce 2024 frčí realita!

Taky už vás nebaví filtrovaná realita a dokonalé snímky, které jsou si podobné jako vejce vejci? Pak gratulujeme, jste na správné vlně! V roce 2024 se totiž vrací trend autentické fotografie, která oslavuje krásu nedokonalosti a zachycuje momenty tak, jak se skutečně odehrávají. Tady je sedm tipů, díky nimž se mistrem autenticity stanete i vy.

K tomu, abyste pořídili skutečně dechberoucí fotku, rozhodně nepotřebujete každý snímek zdlouhavě upravovat a aplikovat na něj jeden filtr za druhým. Stačí se řídit pár jednoduchými pravidly a na mobilní aplikace, kterými jste dřív své fotky proháněli, už si ani nevzpomenete. Takže, jak na to?

Experimentujte s úhly

V roce 2024 frčí realita!

Úhel pohledu má zásadní vliv na vnímání fotografie a může dramaticky ovlivnit atmosféru a kompozici snímku. Tradiční úhly, jako je fotografování z očí do očí jsou už dávno pasé. Erik Kim, americký profesionální fotograf na svých workshopech radí: „Nebojte se pořídit několik snímků stejné scény s různou expozicí, úhlem nebo clonou.“ Podle něj, jen tak lze vytvořit z vašich fotografií fascinující podívanou.

V roce 2024 frčí realita!

A když už se na nějakém zajímavém místě nacházíte, nebojte se to, co máte okolo sebe využít. Rekvizity a další prvky jako třeba skleněné plochy, zrcadla nebo rámování oken, pomohou dokreslit zajímavou kompozici.

Ostrost na prvním místě

Zaostření na hlavní motiv je jedním ze základních pravidel. Jen tak totiž dosáhnete toho, že vámi zvolený objekt bude pěkně ostrý a detailní. Pokud chcete být originální, můžete experimentovat s hloubkou ostrosti a vytvořit efekt bokeh, který rozmazává pozadí a zdůrazňuje hlavní motiv. Hodí se především při portrétní fotografii, kde pomáhá oddělit hlavní postavu od pozadí a vytvořit atraktivní a profesionální vzhled.

V roce 2024 frčí realita!

Oprašte blesk

Dynamický vzhled přímého záblesku se nyní těší velké oblibě nejen u celebrit, ale také u profesionálních fotografů. Newyorský fotograf Allan Zepeda říká, že v poslední době se na něj obrací stále více klientů právě proto, že se jim líbí jeho fotografie s bleskem. „Myslím, že fotografiím dodává energii, spontánnost a vzrušení,“ říká. Kromě toho má ale punc klasiky a působí luxusně. Vždyť už na počátku 19. století fotografové používali „bleskový prášek“, tedy směs hořčíku a chlorečnanu draselného. Když byl fotograf připraven zmáčknout spoušť fotografu, zapálil tento prášek, který explodoval a tím osvětlil i fotografovaný objekt. Díky blesku vynikne světlý detail, proto je ideální ho použít třeba při noční oslavě.

V roce 2024 frčí realita!

Pohlídejte si zlatý řez

Kompozice snímku je základem každé úspěšné fotografie. Funkce mřížky zlatého řezu, dostupná na většině mobilních telefonů, vám pomůže umístit hlavní motiv do ideální polohy. Tento princip vychází z estetických pravidel, která se objevují v umění i architektuře již po staletí.

Zlatý řez není pouze technickým pravidlem, ale také uměleckým nástrojem, který může zdokonalit vaše fotografie a dodat jim vizuální harmonii. Pohrajte si s umístěním hlavního motivu a pozorujte, jak se snímek mění. Nebojte se odchýlit od pravidel. Však víte, že pravidla jsou od toho, aby se porušovala. Někdy totiž právě nedodržení zlatého řezu může vést k nečekaně zajímavým výsledkům.

V roce 2024 frčí realita!

Světlo je klíčové

Využívejte přirozené světlo a foťte ideálně ve dne. Pokud je to možné, vyhněte se fotografování za přímého slunce, které může způsobit nepříjemné stíny a přeexponování snímku. Naopak zkuste využít jemně nasvícené scény, dosáhnete tak fotografií, které se podobají analogům, jež jsou momentálně v kurzu.

Nezapomeňte také využívat různé zdroje světla a jejich kombinace pro zajímavé efekty. Světelné pruhy, stínované vzory a odlesky mohou dodat vašim fotografiím hloubku, dokreslit náladu i přidat na dramatu. Měkké a rovnoměrné osvětlení vytváří jemné stíny a hladké přechody mezi světlem a stínem, což může být ideální pro portrétní fotografii nebo zachycení detailů.

V roce 2024 frčí realita!

Bez telefonu s kvalitním fotoaparátem už ani ránu

Moderní smartphony jsou dnes vybaveny skvělými fotoaparáty, které vám umožní zachytit úžasné momenty ve vysoké kvalitě. Funkce jako pokročilé rozpoznávání obličeje, detekce objektů a inteligentní noční režimy vám pomohou dosáhnout profesionálních výsledků i za náročných světelných podmínek. Například modely jako OPPO Reno 11 F 5G nabízejí široké spektrum funkcí pro fotografování, včetně trojitých fotoaparátů s vysokým rozlišením, technologií pro portrétní fotografii a inteligentními režimy pro zlepšení výsledného obrazu. S takovýmto telefonem se stanete mistrem každé fotky.

Ať už se právě chystáte na dovolenou, na výlet do parku, nebo jen venčit psa, mějte na paměti, že nejlepší snímky jsou ty, které zachycují realitu v celé její kráse. Takže pryč s filtry a hurá na focení!

Komentáře