Pro úspěšné sázení jsou zásadní dva předpoklady

Láká vás svět sázek a sníte o tom, že se stanete úspěšným sázkařem? Pak byste měli důvěrně znát dva základní principy, které by se dozajista učily v každé škole sázení. První předpoklad úspěchu je sázet na to, čemu rozumíte. Druhým, neméně důležitým předpokladem je dobře rozumět tomu, jak se sázka vyhodnocuje.

První zmíněné se objevuje často na všech webech sázkových kanceláří i souvisejících stránkách, naopak to druhé je zajímavější, protože se o tom tak často nemluví. Zeptali jsme se sázkových odborníků na to, proč je důležité vědět, jak bude vaše sázka rozhodnutá.

Abyste předešli případnému zklamání či pocitu ublíženosti, je nutné dobře se obeznámit s tím, jak bude vaše sázka vyhodnocená a jakým způsobem se rozhodne o výsledku. Proč?

„Pokud vsadím na výhru Slavie v Příbrami a zápas skončí 2:0 ve prospěch pražského celku, tak není co řešit a o výsledku nemůže být pochyb. Každý to viděl na stadionu, v televizi, na streamu a nejpozději druhý den bude výsledek v novinách. Horší to může být v případě, kdy si vsadíte třeba na počet střel v utkání, držení míče nebo jinou sázkovou příležitost, která se nevztahuje čistě na vítěze utkání či remízu. Zde je dobré mít vždy na paměti, podle čeho sázková kancelář zmíněný údaj vyhodnocuje. V kurzové nabídce je daná informace u odbornějších sázek vždy uvedená hned pod hlavičkou konkrétní soutěže. Například statistiky z fotbalové Fortuna Ligy jsou vždy směrodatné od oficiálního dodavatele statistik společnosti InStat,“ vysvětluje expert Fortuny Roman Kovařík.

Profesionální nástroje vs. levná pracovní síla v hledišti

V potaz naopak nelze brát číselné údaje z výsledkových serverů typu Livescore, které se mohou ve statistikách lišit. K tomu dochází logicky optikou měření zmíněných ukazatelů. Zatímco ligový partner má na to dedikované nástroje, výsledkové servery často přejímají doprovodné informace od někoho, kdo sedí v hledišti a jako levná pracovní síla dělá čárky tužkou do bločku. Případné nesrovnalosti mohou nastat i u dalších sportů a soutěží, a tak je dobré vědět, jestli směrodatný výsledek pro držení míče či počtu střel přebírá sázková kancelář ze stránek FIFA (pokud jde o MS ve fotbale) nebo třeba z oficiálních stránek NHL či extraligy, zejména pak pokud jde o hokejové střelce nebo kanadské body.

Sázky na střelce gólů jsou fenomén

Právě sázky na střelce jsou fenoménem své doby. „Sázkaře lákají vysoké kurzy a postupem času začaly sázkové kanceláře uznávat jako výherní variantu i střelce v prodloužení a nájezdech. Jako úspěšného střelce v dovednostních disciplínách pak lze brát ale pouze autora rozdílové, resp.vítězné branky, který je zapsán v oficiálních statistikách dané ligy, nikoliv všechny střelce, kteří dali v trestných nájezdech gól,“ vysvětluje Roman Kovařík. Například při skóre 5:4 v nájezdech by to byla pro sázkové kanceláře nevýhoda a nevyplatilo by se nic podobné vůbec vypisovat, případně by to výrazně znehodnotilo výši kurzů. Také skreč (hráč odstoupí z utkání vinou zranění) v tenise bývá často předmětem dílčích sporů. U tenisu se v případě skreče sázka vrací v kurzu jedna, pokud jste tedy na tiket nedali modifikovanou sázku „zápas včetně skreče“. V tom případě je vítězem duelu hráč, který postupuje dál.

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! Účast osob mladších 18 let na hazardní hře je přísně zakázána.