3 kroky, jak z vašeho dítěte vychovat skvělého čtenáře

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. Expres.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Čtení knih přináší celou řadu benefitů. Chcete, aby z nich mohlo čerpat i vaše dítě? V tom případě pro vás máme jednoduchý návod, jak toho dosáhnout.

3 kroky, jak z vašeho dítěte vychovat skvělého čtenáře | foto: Impression Media,s.r.o.

Čtení knih přináší celou řadu benefitů. Chcete, aby z nich mohlo čerpat i vaše dítě? V tom případě pro vás máme jednoduchý návod, jak toho dosáhnout.

O tom, že je čtení pro děti přínosné, asi nemá smysl diskutovat. Věděli jste ale, na co si dát pozor, když je budete učit číst? Pokud ne, nevadí. V následujících řádcích vám představíme základní věci, na které byste si měli dát pozor.

Začněte fonetikou

Projděte si žebříčky knih a nejlépe hodnocené knihy, abyste našli to nejlepší pro vaše dítě. A potom se do toho vrhněte. Společně čtěte a dávejte pozor na správnou fonetiku. Tak, aby si vaše dítě spojilo jednotlivé zvuky s tištěnými písmenky. Právě to by mělo být na úplném začátku vaší cesty. Dítě musí pochopit, jak písmenka fungují, jak je správně číst a spojovat do slov. Jakmile se vám to podaří, pokračujte dál.

Vysvětlujte, bavte se

Když se s dítětem teprve pouštíte do čtení, může to být obtížné pro vás oba. Mějte ale pochopení. A hlavně trpělivost. Buďte vašemu dítěti dobrým parťákem, vysvětlujte mu souvislosti a pomáhejte mu budovat slovní zásobu. Uvidíte, jak postupem času budou vaše ratolesti souvislosti chápat sami. S tím ovšem souvisí i rostoucí slovní zásoba, jejímž prostřednictvím můžete vašim dětem výrazně zjednodušit start do života. Vhod přijde především na základní škole, kde se díky těmto schopnostem hned zařadí mezi premianty.

Plynulost a pochopení

S rostoucí slovní zásobou bude růst i plynulost a celková rychlost čtení. Tím to však nekončí. Jestliže chcete ze svého dítěte vychovat skvělého čtenáře, je potřeba jej naučit ještě jednu věc - dobře pracovat se svou představivostí. U těch nejmenších to je poměrně jednoduché. Důležité ovšem je příliš nesvazovat. Nechte je, ať se ponoří do příběhu. Ať si čtou vlastním tempem a nechají se jím vést. Čím větší slovní zásobu a zkušenosti bude vaše dítě mít, tím jednodušší to pro něj bude.

O čem sní tvůj e-mail?

Šéfredaktor pro tebe každý čtvrtek vybere ty největší pecky a kauzy, které ti nesmí uniknout