Vychutnejte si svátky s prémiovým ginem Tanqueray London Dry

Je to čtyřikrát destilovaný gin. Jedná se o perfektní a tradiční London Dry Gin na základě čtyř botanicals: jalovec, koriandr, kořen anděliky a kořen lékořice. Vyrábí se od roku 1832 podle neměnné receptury.

Výroba Tanqueray Ginu sahá až do roku 1830, kdy Charles Tanqueray založil The Bloonsbury Distillery v Londýně. Charles Tanqueray experimentoval s výrobou ginu, až vznikl výsledný gin, který si svou chuť zachoval dodnes. Postupně se firma začala díky oblíbenosti svých výrobků rozvíjet, vyráběla různé druhy ochucených ginů. Od roku 1948 se Tanqueray Gin stačí do typických láhví s rodinnou pečetí. Největší rozvoj společnosti přišel v padesátých a šedesátých letech, když se gin dostal na americký trh. Tanqueray gin například v malé restauraci Buena Vista v San Franciscu popíjel i Frank Sinatra spolu s dalšími kolegy z branže.

Externí obrázek

Tanqueray London Dry je čtyřikrát destilovaný gin. Jedná se o perfektní a tradiční London Dry Gin na základě čtyř botanicals: jalovec, koriandr, kořen anděliky a kořen lékořice. Vyrábí se od roku 1832 podle neměnné receptury. Vyvážená typicky jalovcovitá chuť se stopami koriandru, minerality, lehké zemitosti. Ve vůni s lehkým nádechem citronové kůry. Ideální volba jako house gin pro řadu gin toniků a koktejly typu Negroni. Vyšší obsah alkoholu – 43,1 %. Od roku 1948 tradiční zelená lahev připomínající tvar třídílného šejkru.

Externí obrázek

Tanqueray No. Ten byl uveden na trh v roce 2000 jako nový gin západního stylu. Dostal jméno podle destilačního kotlíku číslo 10, přezdívaného Tiny Ten, ve kterém probíhá první destilace a je zde vytvořeno citrusové srdce tohoto ginu. Zatímco receptury většiny ginů obsahují pouze sušené citrusové kůry, při výrobě Tanqueray No. Ten se používají celé citrusové plody. Ke čtyřem základním bylinkám se přidává ještě květ heřmánku, čerstvý bílý grep, pomeranč a limeta. Byl vytvořen speciálně pro koktejly typu Martini, Gimlet nebo verze gin toniku s prémiovým tonikem.

Značka Tanqueray se stala také jedním z partnerů filmu House of Gucci!

Při této příležitosti spustila značka Tanqueray kampaň s ikonickým koktejlem, Tanqueray Martini se zástřikem z citronové kůry. Ten se objevuje i v několika klíčových scénách. Diváci tak například uvidí, jak Maurizio Gucci připravuje dokonalé Tanqueray Martini s citronovou kůrou, které si objednala okouzlující Patrizia Reggiani. Maurizio ji tento drink naservíruje ve vintage sklenici typu coupe a ozdobí elegantní citronovou kůrou. Právě tato scéna má ve filmu zcela zásadní roli – představuje totiž divákovi obě hlavní postavy a jejich počínající milostný vztah.

Namíchejte si hvězdné drinky Tanqueray inspirované filmem House of Gucci i u vás doma!

TANQUERAY MARTINI S CITRONOVOU KŮROU

Externí obrázek


Ve skleněné mixing glass smíchejte 60 ml ginu Tanqueray, 30 ml Cocchi Americano a zastříkněte pomerančovým bitterem. Poté přidejte kostky ledu. Na závěr sklenici ozdobte pomerančovým olejem a kůrou z pomeranče.

HOUSE OF GUCCI STYLE

Externí obrázek


V shakeru smíchejte 60 ml ginu Tanqueray No. Ten, 20 ml sirupu Earl Grey Tea, 20 ml limetkového džusu a zastříkněte foaming bitterem a chmeleným pomerančovým bitterem.

Servírujte do elegantní sklenice.

HOUSE OF GUCCI & TONIC

Externí obrázek


Do vinné sklenice vložte led ve tvaru koule a přilijte 60 ml ginu Tanqueray No. Ten, 30 ml Bianco Vermouth a 90 ml grapefruitového tonicu. Na závěr ozdobte rozmarýnem, tymiánem a jedlými květinami.

Komentáře

Holkometr

Jak to vidí ostatní?
11794
3993