Vousy – symbol muže

Plnovous dokáže pozměnit obličej, ba dokonce ho i vylepšit. Navíc vousáči působí vyzrálejším a drsnějším dojmem. Metrosexuály zkrátka vystřídali potetovaní „dřevorubci“ se sexappealem, zvaní lumbersexuálové, a nekonformní hipsteři ve slim kalhotách. Ale jen pěstěné vousy značí skutečnou ozdobu muže.

Trocha historie

Vousy, bradky, licousy a kníry svoje nejlepší časy zažívaly v 19. století. Tehdy je nosili téměř všichni muži. V období mezi světovými válkami vousatý boom ale ustal a pánové dali přednost hladce oholené tváři. K vousům se vrátili až v 50. letech. V době vítězícího rock’n’rollu nosili mohutné licousy jako Elvis, nebo svými plnovousy a kníry hlásali bohémský způsob života po vzoru americké generace beatniků. Další zlatá éra mužného porostu nastala v 90. letech dvacátého století, kdy vousy mužům posloužily k vybudování nové moderní image. Od té doby se láska k vousům u mužů ustálila a nosí je v nejrůznějších podobách dodnes.

Jen pěstěný vous působí přitažlivě

O mužský porost se postarají v „barber shopech“, ale ne pokaždé je na to čas a také to leze do peněz, protože vousy potřebují častější úpravu než vlasy u kadeřníka. Obzvlášť teď na podzim, když už nemusejí snášet horké slunce, mořskou sůl a přemíru potu, potřebují hýčkat, aby se vrátily do kondice. Speciální produkty na vousy jim ale dají vše, co potřebují. Například L’Oréal Paris nabízí mužům řadu Barber Club s esenciálním olejem z cedrového dřeva, která poskytne péči vousům všech délek.

Mytí na prvním místě

Na kratší vousy ideálně účinkuje čisticí gel na vousy, tvář a vlasy Barber Club s přírodními oleji, glycerinem a mentolem. Důkladně vousy umyje, pleť zbaví přebytečné mastnoty a z pokožky pod vousy a pod vlasy odstraní veškeré nečistoty, včetně lupů.

Externí obrázek

Druhým krokem je péče

Kromě čištění vyžaduje plnovous i pokožka pod ním pravidelnou péči, kterou jim poskytne olej pro plnovous & pleť Barber Club. Pleť zregeneruje, hydratuje a eliminuje její svědění. Vousy jsou posílené a hebké. Stačí jen pár kapek oleje vmasírovat do vousů a pleti.

Externí obrázek

I krátké vousy potřebují hýčkat

Vousy kratší než centimetr potřebují především vláhu, což jim zajistí další produkt z řady Barber Club – hydratační péče pro krátké vousy a tvář. Podrážděnou pleť zklidní, hydratuje a zredukuje produkci kožního mazu. Vousy zůstanou měkčí a pleť je matná a jemná.

Externí obrázek
Komentáře

Holkometr

Jak to vidí ostatní?
8044
3124