Tyson Fury a jeho příběh: Myšlenky na sebevraždu, kokain, steroidy a urážení gayů i žen!

Kontroverzní britský boxer Tyson Fury s přehledem porazil v ostře sledované odvetě Američana Deontaye Wildera a stal se tak mistrem světa těžké váhy organizace WBC. Rodák z Manchesteru tak potvrdil, že patří mezi nejlepší boxery v novodobé historii. Pojďme si připomenout jeho neskutečný příběh, který připomíná námět na hollywoodský film.

Hromotluk Tyson Fury pochází z rodiny irských kočovníků katolického vyznání a tamní komunita se hrdě tituluje jako „cikáni“.  Z toho důvodu si Tyson Fury říká Cikánský král.

Boxu se věnovali i jeho příbuzní. Například jeho bratranec se stal juniorským mistrem světa.

Tyson to ale dotáhl mnohem dál!

S profi boxem začal v roce 2008, sedm let poté sesadil z trůnu ukrajinskou legendu a dlouhé roky neporazitelného Vladimira Klička. Stal se tak mistrem světa v těžké váze.

Tyson Fury porazil Vladimira Klička na body.

Zatímco většina expertů byla po tomto zápase v šoku, tak Fury své vítězství očekával. Klička před duelem označil za „kus hovna“.

Borec, který si říká „cikánský král“, měl v tu chvíli našlápnuto stát se jedním z nejlepších boxerů všech dob. Dostavily se ale psychické problémy. Údajně má Fury trpět bipolární poruchou. 

Fury začal nepříjemné stavy zahánět alkoholem a drogami. Mnohokrát se také stalo, že způsobil pěknou paseku tím, co řekl v médiích.

Slavné jsou jeho výroky o homosexuálech a o ženách. Zatímco o homosexuálech řekl, že jsou něco jako pedofilové, tak ženy posílal do kuchyně nebo „na záda“.

 „Měl by přestat říkat ty blbosti. Prostě sklapni,“ vzkázal tehdy Furymu legendární boxer David Haye

Na internetu začali lidé podepisovat petici, která žádala Furyho vyřazení z 12členné nominace na britského Sportovce roku.

Jemu to bylo ale celkem jedno. Ještě lidi pobízel k tomu, aby ho z ankety vyřadili, protože ostatní sportovci si prý případné výhry budou více vážit.

Tyson Fury byl světovým šampionem v těžké váze.

V roce 2016 byl Fury kvůli porušení dopingových pravidel na dva roky suspendován, přišel o licenci a musel vrátit všechny tituly.

Tím začalo jeho nejhorší období v životě. Ztloustl několik desítek kilogramů, pil alkohol, užíval drogy. O návratu do ringu jednu chvíli ani neuvažoval a v jeden moment byl velmi blízko tomu, aby si vzal život!

„Vážil jsem 180 kilo, byl jsem tlustý jako prase a chtěl jsem zemřít,“ řekl Fury časopisu Rolling Stone.

Je to pořádný kolos.

Tyson Fury jednoho dne nasedl do auta a chtěl „trefit“ most. Něco ho prý ale tehdy před sebevraždou zastavilo. Fury dodnes nechápe, co se stalo. Nejčastěji mluví o tom, že ho osvítil bůh.

Fury pak šel do sebe a řekl si, že se dokáže opět vrátit na vrchol. Shodil na svou původní váhu a určil si jasný cíl: stát se znovu světovým šampionem.

Netrvalo dlouho a cíl skutečně splnil. V zápase proti Wilderovi dominoval takovým způsobem, že v ringu přistál ručník. Tým Američana tak dobrovolně ukončil zápas v sedmém kole.

„Král se vrátil zpět na trůn!“ pravil po zápase Fury.

Stamiliony korun, které boxem vydělal, Fury neutrácí za luxusní auta či soukromé tryskáče. Peníze raději věnuje chudým. I to z něj dělá naprosto výjimečného sportovce.

Fotogalerie

Komentáře

Holkometr

Jak to vidí ostatní?
10210
2004