Video: Nechutnost na inkluzivní škole. Chlapec, co se identifikuje jako dívka, brutálně zmlátil spolužačku

Měla to být škola prozářená sluníčkem a duhou. Už v roce 2013 zavedla Hazelbrook Middle School v americkém Oregonu genderově neutrální toalety a na jejích chodbách visí vlajky LGBTQ+ komunity či hnutí Black Lives Matter. Součástí doporučené literatury pro studenty je zde komiks s názvem „Gender Queer“.

Už v minulosti si na to stěžovali rodiče některých žáků a o škole se několikrát psalo v novinách jako o „extrémně progresivní“.

Právě v tomto ústavu teď ale úřadují kriminalisté a odpůrci transmánie v ní hrozí bombou, kvůli čemuž byla škola dokonce na chvíli uzavřena. Došlo tam totiž k naprosto nechutnému napadení, jehož záběry oběhly sociální sítě.

Transstudent s penisem, který se jednoho dne probudil a řekl si, že je holka, na chodbách školy brutálním způsobem zaútočil na mladičkou dívku. Strhl ji na zem a tam ji několikrát udeřil do obličeje. Mužným hlasem ji přitom zasypal nadávkami.

Obviněného aktuálně čeká soud, na školu se také hrnou petice rodičů.

„Budeme vznášet obvinění. Chci, aby toto video viděli všichni. Chci, aby toto video všichni sdíleli. Napadnout někoho není nikdy v pořádku, ALE chlapec či muž by NIKDY neměl vztáhnout ruce na dívku či ženu. A vina jde za rodiči, kteří nejsou schopni toho člověka vychovat,“ uvedla v prohlášení matka napadené dívky.

Prohlášení vydala také škola. Útočí v něm naopak primárně na lidi, kteří video sdílí, že podporují násilí. Také se jí nelíbí, že je na sociálních sítích natolik akcentována genderová identita útočníka. A aby se neřeklo, odsoudila také útok samotný.

Fotogalerie

Komentáře

Holkometr

Jak to vidí ostatní?
16758
14323