Smutný příběh Tomáše Řepky: Všichni z první řady sledujeme, jak se kácí modla

Pan „blikanec“, rebel, blázen, šílenec,... Takto byl po dobu své profesionální kariéry často nazýván bývalý stoper pražské Sparty Tomáš Řepka (45). A nutno říct, že oprávněně. I on sám se totiž do role fotbalového raubíře s chutí pasoval. Poslední roky ale sledujeme Řepkův nezastavitelný pád na úplné dno. Pojďme si připomenout, jaký byl jeho život před tím, než se z něj stal jeden z nejvysmívanějších lidí Česka.

Řepka se narodil v malém městečku Brumov-Bylnice a zde také nastartoval svou fotbalovou kariéru. Oblékal dres zdejšího Spartaku. Když mu bylo patnáct, tak odešel do Zlína. Zde ale vydržel jen dva roky, brzy po nám zatoužil ostravský Baník, kde Řepka vstoupil do velkého fotbalu.

Za Baník odehrál 4 sezony a v nich si připsal celkem 77 startů. V roce 1995 přišel naprostý zlom v kariéře Tomáše Řepky. Sáhla po něm pražská Sparta, později jeho největší láska a osudový klub.

(Řepka s fárem i hárem.)

(Řepka s fárem i hárem.)

Ve Spartě se Řepka ihned dokázal prosadit. Vyhrál s ní dva tituly, brzy se stal stabilním členem reprezentace a zamířil do ciziny.

Jeho první zahraniční štací byla italská Fiorentina, kde „Řepa“ strávil celkem tři sezony. Pak přišlo laso z Londýna, konkrétně tamního West Hamu United.

(Poznali byste ho? Tomáš Řepka drží v ruce italský slovník, je totiž rok 1998, jemu je 24 let a právě přestupuje do italské Fiorentiny)

(Poznali byste ho? Tomáš Řepka drží v ruce italský slovník, je totiž rok 1998, jemu je 24 let a právě přestupuje do italské Fiorentiny)

(Na Řepku v Londýně dodnes vzpomínají)

(Na Řepku v Londýně dodnes vzpomínají)

Anglická Premier League byla pro drsného a agresivného obránce jako dělaná. Řepka zde hrál pět let a patřil mezi klíčové hráče kladivářů. Když se v roce 2006 loučil, fandové mu tleskali ve stoje a plné tribuny zpívaly, brečel on i nejdrsnější chuligáni.

Proč tedy z West Hamu Řepka odcházel, když mu bylo teprve 32 a měl možnost hrát nejlepší ligu na světě? Jeho srdce vyslyšelo volání pražské Sparty, které od roku 2004 šéfoval (a stále šéfuje) mladý ambiciozní miliardář Daniel Křetínský. Řepka těžko mohl odmítnout. 

Na Letnou se vrátil jako spasitel a budoucí kapitán, který má nejúspěšnější český tým historie vrátit opět na výsluní a ideálně i do milionářské Ligy mistrů.

Tomáš Řepka když se vracel zpět na Letnou.

Řepku si fanoušci Sparty ihned zamilovali, on ale klubu svého srdce oplácel důvěru a lásku po svém. V české nejvyšší soutěži sice patřil mezi nejlepší obránce, ale jeho pověstných „blikanců“ se začalo kupit čím dál tím více.

Jihlavského trenéra Večeřu například během zápasu nazval kreténem. Fanouškům Teplic ukázal „fakáče“. V jednom z nejšílenějších zápasů historie českého fotbalu Řepka napadl kameramana České televize a vulgárně pozurážel rozhodčí.

(Když se sejdou dvě horké hlavy na jednom hřiišti... Italský rozhodčí Pierluigi Collina si s Řepkou co do povahy rozhodně nezadal, a tak na sebe řvali oba.)

(Když se sejdou dvě horké hlavy na jednom hřiišti... Italský rozhodčí Pierluigi Collina si s Řepkou co do povahy rozhodně nezadal, a tak na sebe řvali oba.)

(Tomáš Řepka ve svém živlu na fotbalovém trávníku. Hádky s rozhodčími a funkcionáři patřily k denním zvyklostem jeho kariéry.)

(Tomáš Řepka ve svém živlu na fotbalovém trávníku. Hádky s rozhodčími a funkcionáři patřily k denním zvyklostem jeho kariéry.)

Spartu také připravil o mistrovský pohár, když v domácím zápase v první minutě utkání hodil míč do obličeje protihráče Aleše Besty z Brna. Za to tehdy dostal snad nejzbytečnější červenou kartu kariéry, jeho Sparta prohrála a titul nakonec ukořistila konkurenční Slavia. 

Na pokutách Řepka celkem zaplatil statisíce, možná i miliony. Kvůli trestům přišel o nespočet zápasů.

I přesto všechno ale Řepku fanoušci Sparty milovali a uctívali ho jako boha.

Tomáš Řepka je sparťanskou ikonou.

Koncem roku 2011 Spartě definitivně došla trpělivost a Řepka si musel najít nové angažmá. O konci kariéry vždy tvrdil, že to bude jeho polosmrt, tu se mu povedlo oddálit tím, že v lednu 2012 přijal nabídku Českých Budějovic.

Se Spartou se ale nerozešel vůbec v dobrém. Na cestu si měl vzít klubovou pokladnu, kam hráči dávali pokuty či různé zápisné.

Bylo v ní 400 tisíc korun. 

V Českých Budějovicích hrál Řepka do konce listopadu 2012, kdy s ním klub vypověděl smlouvu. Za Dynamo nastoupil do 24 zápasů a vstřelil jeden gól.

Tomáš Řepka v dresu Českých Budějovic.

Po ukončení hráčské kariéry se Řepka snažil prosadit coby sportovní ředitel. Pouhé tři měsíce trvalo, než mu tehdy druholigový most řekl sbohem. Důvodem odchodu byly rozdílné názory.

Tehdy mu bylo 39 let a sebevědomě prohlašoval, že fotbalovou kariéru úplně neukončil. „Dávám si jen pauzu,“ říkal Řepka.

Z profesionálních klubů o něj ale nikdo nestál. Řepka si tak našel angažmá v klubech jako Hvozdnice či naposledy SK Hostivař.

Tomáš Řepka je vynikající sportovec a v osobním životě – když zrovna nepořvává na trávníku – taky jeden z nejsrdečnějších. Těžko hádat, co se stalo, že se nechal zlanařit k takovým podlostem jako podání falešného inzerátu na svou bývalou manželku Vlaďku Erbovou.

Fotbalem si vydělal zhruba 400 milionů korun. Běžnému smrtelníkovi by to vystačilo na několik životů, Řepka to rozfofroval vlastně za pár let. Mnoho lidí se jistě ptá jak?

Jak je to vlastně možné?

Svůj díl viny na tom mají jistě jeho dvě nepovedená manželství. Není tajemstvím, že Řepka miloval drahá auta a luxus. K tomu si přidejme ještě jeho lásku k automatům, na kterých dokázal za noc prohrát i desetitisíce.

Dříve Řepka rozděloval společnost. Lidé ho buď milovali, nebo nenáviděli, ale dnes, kvůli všem těm soudům, problémům s dětmi a exmanželkami a prazvláštnímu vztahu s moderátorkou Kateřinou Kristelovou, se mu téměř celá republika směje.

Tomáš Řepka jde „do p*dele“ z pořadu Telebrity.

Řepka říká, že nemá vůbec nic.

Jeho pád na dno ale není nezastavitelný. Před časem ho soud poslal na dva a půl roku do vězení a může být hůř. Řepku čekají v následujících týdnech další soudy, které mohou z jeho života udělat ještě větší peklo.

Fotogalerie

Komentáře

Holkometr

Jak to vidí ostatní?
4456
2320