Film The Irishman má být totální pecka: Koukněte, jak vypadali skuteční vládci podsvětí

Už nějaký ten pátek má za sebou celosvětovou premiéru dlouho očekávaný snímek od fenomenálního režiséra Martina Scorseseho The Irishman. My ho zatím bohužel neměli čest vidět, ale někteří renomovaní recenzenti ze zahraničí tvrdí, že jde o jeden z nejlepších počinů tohoto slavného filmaře.

Tím pádem je zřejmé, že je na co se těšit. 

Pro připomenutí, kdyby náhodou někdo nevěděl, přikládáme několik veleúspěšných Scorseseho snímků:

Taxikář, Zuřící býk, Casino, Mafiáni, Skrytá identita, Prokletý ostrov, Vlk z Wall Street a mohli bychom pokračovat ještě pěkně dlouho.

Stručně řečeno: Skoro vše, pod co se tenhle chlapík podepsal, je bez přehánění totálně boží. 

Rozhodli jsme se, že pro vás rozebereme tři hlavní postavy Irishmana a ukážeme vám, jak si s nimi jsou daní herci podobní.

Robert De Niro jako Frank Sheeran

Robert De Niro jako Frank Sheeran

Jeden z nejlepších herců všech dob a držitel dvou Oskarů Robert De Niro ve filmu ztvární roli proslulého zabijáka Franka Sheerana, kterému se přezdívalo „Irishman“.

Bojoval ve druhé světové válce. Později se nechal slyšet, že právě během války se mu tak nějak zalíbilo vraždění lidí. Prý se měl účastnit četných masakrů a souhrnných poprav německých válečných zajatců. 

Po válce pracoval jako řidič kamiónů a začal si přivydělávat zločineckou činností. Později se z něj stal nájemný vrah a dostal se mezi mafiánskou smetánku. Jeho celoživotním mentorem byl boss Bufalino, který si ho vzal pod svá křídla.

Podle nepotvrzených zpráv měl Sheeran zabít více než 25 lidí. Sám se hlásil také k vraždě odborového předáka Jimmyho Hoffy.

Sheeran zemřel 14. prosince 2003 v pečovatelském domě na rakovinu. Bylo mu 83 let.

Joe Pesci jako Russell Bufalino

Joe Pesci jako Russell Bufalino

Joe Pesci je dalším oblíbeným hercem režiséra Martina Scorseseho. Stejně jako De Niro si zahrál v mnoha slavných gangsterkách. Většinou geniálním způsobem ztvárňuje choleriky a drsné rváče, které fakt nechcete naštvat.

V novém snímku si Pesci zahrál renomovaného mafiánského bosse a sicilského přistěhovalce Russela Bufalina. Přezdívalo se mu také McGee a The Old Man.

Byl šéfem proslulé zločinecké famílie v severovýchodní Pensylvánii. Jeho rodině se říkalo rodina zločinců. 

Bufalino vládl svému klanu od roku 1959 dlouhých třicet let. Měl velký vliv i v jedné z největších zločineckých organizací svět Cosa Nostra.

Důležitou postavou amerického podsvětí byl Bufalino i na sklonku života. I přestože už to byl vetchý stařec, tak byl neustále pod dohledem federálů.

Bufalino zemřel 25. února 1994 v Pensylvánii. Bylo mu 90 let.

Al Pacino jako Jimmy Hoffa

Al Pacino jako Jimmy Hoffa

Ve snímku se objeví další expert na filmy s mafiánskou tématikou a tím je Al Pacino, který se vžil do role vlivného odborového aktivisty Jimmyho Hoffy.

Hoffa se dostal k odborům už ve velmi mladém věku a brzy se propracoval mezi vlivné muže. Roku 1952, kdy mu bylo 42 let, se národním viceprezidentem odboru IBT (International Brotherhood of Teamsters).

V letech 1957 až 1971 byl dokonce generálním prezidentem. Hrál zásadní roli ve vývoji odboru, který se stal nakonec největším odborem ve Spojených státech. Jednu chvíli měl 2,3 milionů členů.

Za pokus o uplácení porotce vyfasoval v roce 1964 skončil Hoffa ve vězení. Dostal třináct let, propuštěn byl už ale v roce 1971. Dohodl se s prezidentem Nixonem, že se zřekne své funkce a minimálně deset let si dá pohov.

Byl mu přiznaný jednorázový důchod 1 700 000 dolarů. Hoffa byl rád, že se dostal z kriminálu, ale omezení, na kterém se dohodl s Nixonem, ho pěkně štvalo.

Po aféře Watergate se Hoffa toto nařízení pokoušel soudní cestou zrušit. Nepovedlo se.

V roce 1975 začal Hoffa pracovat na své autobiografii. Téhož roku ale za záhadných okolností zmizel a jeho tělo se nikdy nenašlo.

Sedm let poté byl oficiálně prohlášen za mrtvého. K jeho vraždě se oficiálně přihlásil nájemný zabiják Frank Sheeran.

Fotogalerie

Komentáře

Holkometr

Jak to vidí ostatní?
4730
5839