Příběh české Rondy: Plavkyně, která se zamilovala do MMA a porazila Pudilovou

Pro bývalou zápasnici Lucii Pudilovou (25) měla být pouhou potravou, nakonec s veteránkou UFC ale MMA amatérka Tereza Bledá (18) vytřela zem a divákům zase zrak. Rozhodli jsme se, že vám „Popelku českého MMA“ trochu představíme.

O tom, že je Tereza Bledá megatalent české MMA scény, se mluví už nějaký ten pátek. Aby také ne, když se osmnáctiletá dívka pyšní titulem neporažené juniorské mistryně v boxu i MMA a v minulosti se stala také juniorskou šampionkou v bench pressu. Právě díky této vzpěračské disciplíně Tereza v síle jednoznačně převyšuje své vrstevnice.

No, myslíme si, že ve svých silových výkonech předčí i hodně chlapů. Na dřep dávala na soutěžích Tereza 130 kilo, na bench 120!

Leckoho jistě překvapí, že nechybělo málo a Tereza se místo MMA věnovala mnohem méně nebezpečnému sportu. Před pár lety se věnovala plavání a nutno dodat, že jí to šlo velice dobře.

V pořadu Fight and Talk Tereza prozradila, že za jeden plavecký trénink zvládla uplavat až šest kilometrů. Plavecký bazén, na který jste zvyklý, má 25 metrů. To znamená, že Tereza jich za jeden trénink uplavala 240. Celkem slušné číslo ne? Odtuď pramení její skvělá fyzická kondice.

Tereza Bledá

Co se týče psychické připravenosti, tak za tu Tereza jistě vděčí své rodině. Díky skvělé výchově byla už coby dítě připravená udělat obří skok a přestěhovat se z Mariánských Lázní do Prahy, kde začala trénovat v legendárním Hanuman Gymu.

Později ale přešla pod křídla respektovaného českého MMA trenéra Andrého Reinderse. Pod manželem modelky Hany Hašlíkové zaznamenala obří progres. A to jak coby zápasnice, tak jako člověk.

Tereza Bledá

O jejím sebevědomí jasně vypovídá to, že si coby osmnáctiletá amatérka s naprostým klidem řekla o nejlepší českou MMA zápasnici Lucii Pudilovou a v kleci ukázala, že i přestože jí chybí zkušenosti, tak po taktické stránce je nesmírně vyspělá.

Lucie Pudilová

Pudilovou se nesnažila za každou cenu ihned ukončit, neběhala po kleci jako splašená, naopak si takticky vyčkávala na vhodné momenty, zkušenou soupeřku přechytračila a vnutila jí svůj styl.

Zaslouženě pak vyhrála na body a po zápase se ukázala jako velká šampionka.

Tereza Bledá

Na rozdíl od Pudilové, která se po prohraném zápase vymlouvala na upravená pravidla, i přestože dopředu věděla, do čeho jde, se Bledá před soupeřkou poklonila a prokázala jí respekt.

„Lucka byla velmi těžká soupeřka, ale já jela na jistotu,“ řekla po zápase Bledá.

„Poprvé jsem zažila velký tlak, silnou a kvalitní soupeřku, jenže po chvíli v kleci mě až překvapilo, jak lehce šlo s Lucií házet na zem,“ dodala mladá hvězda, která se vzhlédla v americké MMA zápasnici Rondě Rousey.

Uvidíme, jestli její kariéru dokáže alespoň napodobit.

Fotogalerie

Komentáře

Holkometr

Jak to vidí ostatní?
10236
2075