Že na velikosti nezáleží? Samsung by s tímto názorem rozhodně nesouhlasil

Rok co rok svádí největší výrobci mobilních telefonů souboj o nejlepší fotomobil. Apple se chlubí nejlepším videem, Huawei zoomuje až na měsíc a Samsung se rozhodl přijít s obřím senzorem. Jak se zdá, tak svět nejsou jen kozi, ale i moderní technologie, kterýma pak můžeme kozi fotit a natáčet.

Jako hodně chudý příbuzný bude příští rok působit letošní vlajková loď Samsungu v porovnání s tím, co korejští inženýři připravují (a co už stihli světoví leakeři udat na sociálních sítích). Aktuálních dvanáct mexapixelů vystřídá 108 megapixelový obr.

Nová S11 by spatřit světlo světa v únoru, takže je z pohledu IT milovníků defacto za dveřmi. Hodně se mluví o tom, že telefon nabídne automaticky podporu 5G, což asi Čechy moc zajímat nebude, protože při aktuálním stavu sítí v České republice si o něčem takovém můžeme nechat jen zdát a případně doufat, že se této vymoženosti, která už je v Jižní Koreji realitou, dočkají naše děti.

Samsung Galaxy S11

Zpět ale k foťáku, který bude, společně s větší baterkou, hlavním lákadlem nejen chystaného S11, ale také dražšího Note11.

Doposud bylo rekordních 64 mexapixelů, ale Xiaomi ve spojení se Samsungem přepisují historii. Mnozí Samsung kritizují, že opět dovolil někomu jinému, v tomto případě již 

zmíněnému Xiaomi, protnout cílovou pásku jako první. Jedná se však o tradiční strategii korejské firmy, která ráda své novinky nechá otestovat méně zvučné kolegy a pak vyladěnou novinku nabídne svým zákazníkům – a pochopitelně si za ní nechá bohatě zaplatit.

Nejslavnější leaker ohledně informací spojených se Samsungem si nechává říkat Ice universe.

Nejslavnější leaker ohledně informací spojených se Samsungem si nechává říkat Ice universe.

Nový senzor se jmenuje ISOCELL Bright HMX a bude spojovat dva sousední pixely do jednoho a ve výsledku nabídne rozlišení 12 032 x 9 024, což je tak velké rozlišení, které prakticky nevyužijí ani profesionální fotografové.

Podobným luxusem bude také nahrávání videa, které se svou kvalitou může dostat až na rozlišení 6K. Takže si stačí koupit nový Samsung za pár desítek tisíc korun, natočit na něj krásné video a poté si ještě pořídit televizi za cenu kolem čtvrt milionu korun, abyste si jej měli kde přehrát v plné kvalitě.

Rozdíl ve velikosti senzorů je skutečně propastný.

Rozdíl ve velikosti senzorů je skutečně propastný.

Místo dvojnásobného optického zoomu, který nabízí dnešní vlajkové lodě Samsungu bychom se měli dočkat hned pětinásobného zoomu. Pochopitelně digitální zoom pak nabídne ještě větší přiblížení, ale tak už je třeba počítat s horšenou kvalitou obrazu.

Takže důvodů, proč se na nové telefony od Samsungu těšit je spousta. Snad se Korejci neřídili heslem „slovem nezarmoutíš“ a skutečnost bude podobně pozitivní jako informace, které nyní máme.

Komentáře

Holkometr

Jak to vidí ostatní?
7823
6022