Příběh slovenského MMA bijce Langera: Podceňovaný ajťák, kterému proti Vémolovi fandí i Češi

Zlatým hřebem sobotního turnaje Oktagon 47 v Bratislavě bude zajisté titulová bitva mezi legendárním českým MMA zápasníkem Karlosem Vémolou a slovenským obrem Pavolem Langerem. O Vémolovi toho v minulosti bylo už napsáno dost. Pojďme si trochu představit sympatického hromotluka, kterému před zápasem drží palce i mnozí Češi!

Pavol Langer, který se donedávna živil jako IT specialista, o sobě stále tvrdí, že vlastně ani není profesionál. Z podceňovaného ranaře, který patří mezi nejskromnější zápasníky Oktagonu, se ale v poslední době vypracoval postrach polotěžké divize a získal si respekt i u Karlose Vémoly.

„Nic není nemožné,“ napsal na Instagramu šéf Oktagonu Ondřej Novotný, který tak narážel na turnaj Oktagon 44 v německém Oberhausenu.

Právě v Německu se Langer stal prozatímním králem ve váhové kategorii do 93 kilogramů. I přestože byl před zápasem považován za outsidera, tak dokázal porazit německého tvrďáka Poppecka a mohl pak pózovat s pásem pro šampiona.

Pavol Langer se svými trenéry
Takhle Langera vítali na Slovensku poté, co získal pás pro prozatímního...

Po prvních kolech to přitom vypadalo, že Langer nemá šanci vyhrát. Jeho soupeř mu totiž rozkopal nohu tvrdými low kicky a Slovák měl velké problémy s pohybem. Nakonec ale košický rodák ukázal srdce válečníka a favorizovaného Poppecka udolal.

„Předčilo to mé sny. Oktagon je jedna z největších organizací v Evropě. Být držitelem pásu je pro mě obrovskou ctí, bez ohledu na to, že je prozatímní,“ radoval se po těžkém zápase Langer.

„Ani nejsem profesionál. Trénuji s chlapy, jako jsem já, kteří to dělají z lásky ke sportu,“ dodal věčně dobře naladěný bojovník, z kterého přímo sálá skromnost a pokora.

Langer, který si svým chováním získal i mnoho českých fanoušků, šokoval milovníky bojových sportů už loni v listopadu, kdy na turnaji Oktagon 39 porazil obávaného Brazilce Xaviera. Mnozí přitom před zápasem Langerovi nedávali vůbec žádné šance.

Pavol Langer v zápase s Xavierem

Příběh slovenského MMA bojovníka by klidně mohl soužit jako námět na filmový doják ve stylu Rockyho. Urostlý ranař ještě nedávno pracoval coby IT specialita a nikdo nečekal, že se stane reálnou hrozbou pro legendárního Karlose Vémolu.

Nyní Langera v souboji s Terminátorem favorizují i někteří experti, například šampion střední váhy Patrik Kincl. I Vémola se netají tím, že Langera považuje za silného soupeře.

„Budu se na něj muset připravit, nebude to jednoduchý soupeř. Jsem rád, že vyhrál právě on a bude to velké česko-slovenské utkání,“ řekl nedávno Vémola, který na Langerovi ocenil hlavně jeho nezdolnou povahu.

„Bylo před ním hodně lidí, kteří velkými řečmi ten zápas dostali, ale v žádném případě si ho nezasloužili, a podle toho taky dopadli. Ale on se k němu propracoval sérií výher. Porazil několik skvělých soupeřů. Například Xaviera, který teď na turnaji vyhrál. Takže si myslím, že titulová výzva je naprosto oprávněná,“ dodal Terminátor, od kterého všichni čekají, že mnohem komplexnějšího Langera bude chtít co nejdříve strhnout k zem.

Karlos Vémola shodil přes noc neuvěřitelných 12 kilogramů.

Langer se ale na Vémolův pověstný wrestling zodpovědně připravuje. Slovák se nechal slyšet, že trénuje s lepšími wrestlery, než je Vémola. Mezi jeho tréninkové parťáky patří například těžkotonážní hromotluci Štefan Vojčák a Martin Buday. První zmiňovaný zápasí v polské KSW, Buday září ve věhlasné UFC.

„Těším se na souboj dvou, kteří by nemohli být rozdílnější. Jsem na to maximálně zvědavý. Střet dvou světů, dvou zemí, dvou šampionů o jeden titul a trůn,“ pochvaluje si atraktivitu zápasu Novotný.

Pavol Langer

Redakce JenProMuže.cz pro vás chystá online reportáž z turnaje Oktagon 47. Přímo v bratislavské Tipos aréně budeme mapovat dění v kleci i v zákulisí.

Fotogalerie

Komentáře

Holkometr

Jak to vidí ostatní?
22049
8167