Představujeme vám prvního nebinárního starostu. Je z Walesu a prý hodlá oslavovat své ženské rysy

Kdykoliv si myslíte, že to v Česku stojí za prd, tak se stačí podívat do Británie a je vám hned líp.

Kromě fotbalistů černé pleti, kteří si stěžují na rasismus a pak urážejí papeže, zde můžete totiž nově nalézt také prvního nebinárního starostu na světě.

Třiadvacetiletý Owen Hurcum, který pochází z Walesu, konkrétně z města Bangor, je zároveň také nejmladším starostou v zemi.

Owen J Hurcum

Owen se identifikuje jako takzvaný genderqueed nebo agender. Vůbec nevíme co ty názvy znamenají, ale trochu nás to děsí.

„Když jsem před dvěma lety udělal coming out, bál jsem se, že budu ostrakizován mou komunitou. Dnes mě ale moje komunita zvolila starostou našeho velkého města. Jsem nejmladší starosta ve Walesu,“ zářil radostí pan starosta, který se v minulosti nechal slyšet, že je zvyklý posměšky na sociálních sítích.

Owen J Hurcum

Z kritiky si prý Owen ale velkou hlavu nedělá. Těm, kteří ho mají za zženštilého chlapíka, velmi rád vysvětlí, že své ženské rysy miluje. „Hodlám je oslavovat, jsem nebinární,“ nechal se slyšet pan starosta, který je na své rozhodnutí evidentně velmi pyšný.

Owen také uvedl, že by si přál, aby jeho město Bangor bylo ostatními lidmi vnímáno jako centrum metropolitní tolerance.

Ve volném překladu pro normální lidi to zhruba znamená, že podobných pošuků bude v tomto městě přibývat rychlostí světla.

Fotogalerie

Komentáře

Holkometr

Jak to vidí ostatní?
8570
4358