Magnus z Žižky odmítl Gladiátora, že to bude béčko. Honza Budař je tak oficiálně větší lákadlo než Russell Crowe

Ať už novopečeného Jana Žižku hodnotíte jakkoliv, jedno se musí Petru Jáklovi nechat. Dokázal to, co slavný režisér Ridley Scott ne. A sice přemluvit hordu svalů Magnuse Samuelssona do filmu.

Když tento švédský strongman v roce 1998 získal titul nejsilnějšího muže planety, byla po něm docela sháňka. Zavolali mu dokonce z produkce dnes již kultovního kultovního filmu Gladiátor. Reakce? To bude nějaký béčko, na to kašlu.

Magnus Samuelsson

Magnusovi se prý nelíbil popis jeho role, že bude hlavně šermovat mečem. A taky prý neznal nikoho z herců.

Produkce slibovala celosvětový úspěch, ale upřímně, už někdy někdo někomu zavolal a řekl: Hele, pracuji na docela průměrném filmu, kterou nikdo moc neuvidí, a zajímá nás, jestli byste v tom nehrál?“ vysvětloval později Samuelsson pro švédský server Sportbibeln.se, proč se nenechal přesvědčit, že by se Gladiátor skutečně mohl prosadit.

Magnus Samuelsson

A také se mu prý nelíbilo, že by měl natáčet v Maroku.

„Pak mi také řekli, že se bude natáčet tři měsíce v Maroku. Jenže já se právě z Maroka vrátil a nebylo to tam dobré,“ prohlásil Magnus, který zrovna na severozápadě Afriky vyhrál titul nejsilnějšího muže světa.

Magnus Samuelsson

Dokonce mu pak z Gladiátora volali ještě jednou s prosíkem, jestli si to nerozmyslel. A tak je poslal do háje znovu.

No, tak teď hraje v Janu Žižkovi a namísto Russella Crowea poznal třeba Honzu Budaře. (Což je samozřejmě trochu zavádějící, protože v Žižkovi hraje například Michael Caine, jenže to pak není tak vtipné, že jo).

Fotogalerie

Fotogalerie

Komentáře

Holkometr

Jak to vidí ostatní?
10812
8736