Trocnovský masakr středověkým palcátem: Většina českých herců přijde v Žižkovi o hlavu či krk

Bacha, všude jsou spoilery.

Tak jsme byli na Janu Žižkovi. A když už jsme si konečně pustili film s o něco hlubší zápletkou, než je instalatér nebo třeba taxikář a polonahá ženská bez hotovosti, pokusíme se udělat něco jako recenzi.

V kině jsme nostalgicky vzpomínali na dávné časy, kdy na Slovensko přijel Hollywood, aby v hororu Hostel povraždil půlku tamní herecké obce, a to zvláště brutálním způsobem.

Jestli jste byli stejně jako my zvědavi na mix českých herců s britskými hvězdami typu Michael Caine či Ben Foster, ani neztrácejte čas. Vy, co jste se děsili Romana Šebrleho ve filmu s hollywoodskými ambicemi, můžete v klidu vyrazit do kina. Primácký moderátor i další celebrity dostaly od scenáristů jedinou úlohu - nabíhat hlavou na palcáty a sekery.

Selfie s Michaelem Cainem „ulovil“ i atlet Roman Šebrle, který si v Janu...

Konkrétně Šebrle se objeví na začátku filmu v jedné z asi 69562131356 bojových scén, při níž létají vzduchem ruce, nohy, hlavy i koně. Dostane palcátem a je klid. Ani si nevšimnete, že tam byl.

Totéž platí pro jeho kolegu Petra Vágnera a další.

Roli rytíře si v Janu Žižkovi zahraje i moderátor Petr Vágner.

Překvapivě to neplatí pro rapera, zpěváka, influencera, bojovníka, snowboardistu a kdo ví, co ještě Bena Cristovaa. Ten si zahrál kumána, Zikmundova kočovného žoldáka, překvapivě dostal před kamerou celkem dost minut a ještě překvapivěji nám přišlo, že to žádný průser nebyl.

Nicméně ani Ben se nevyhnul trocnovskému masakru. Samotný Jan Žižka mu nakonec upižlá hlavu mečem a vystaví ji na strom pro výstrahu.

Ben Cristovao v roli Kumána

Větší roli má v Žižkovi i Honza Budař, který se sice vizuálně hodí spíš do Kameňáku nebo Babovřesek, ale je to super herec a s kápem povstalců, kteří se k legendárnímu vojevůdci připojí, se popasoval perfektně.

Bohužel, nakonec skončí s podříznutým krkem.

A s podříznutým krkem skončí také Marek Vašut coby poskok krále Zikmunda. Ani Ondřej Vetchý nedopadne dobře. No a o králi Václavovi v podání Karla Rodena se na závěr dočtete, že také nedopadl dobře.

Jan Budař ve filmu Jan Žižka

Celkově ale Petr Jákl zvládl z tohoto vraždění českých neviňátek vykřesat za nás dobrý příběh se zajímavou zápletkou a pěkně zpracovanými bojovými scénami. Individuální výkony jsou fajn, Ben Foster je prostě třída a Sophie Lowe kočka, ačkoliv bychom ji raději viděli jako tu zákaznici, co nemá na zaplacení.

A o Michaelu Cainovi ani nemluvě, to je legenda.

Ben Foster jako Jan Žižka

Ale upozorňujeme, že náš kinematografický rozhled začíná někde u Slunce, seno a končí u Pařby ve Vegas, tudíž to nelze brát úplně vážně. Jsme sami zvědavi, jaké se filmu sejde hodnocení.

Fotogalerie

Fotogalerie

Komentáře

Holkometr

Jak to vidí ostatní?
13610
5045