Dravá, působivá, moderní

Poprvé v historii má sportovní model značky ŠKODA hybridní pohon. To před ním otevírá nové perspektivy. OCTAVIA RS iV se stává symbolem úspěšných mužů dnešní doby.

Mezi motoristickými nadšenci se OCTAVIA RS stala pojmem už dávno. Až dosud se vždy soustředila na spalovací motory. To se nyní mění – kromě benzinové a naftové verze tu je nový plug-in hybrid.

Externí obrázek

Rychle a prostorně

ŠKODA OCTAVIA RS iV dostala pohonné ústrojí složené z motoru 1.4 TSI a elektromotoru. Výsledkem je systémový výkon 180 kW. Mimochodem: OCTAVIA nikdy neměla víc. To se podepisuje na maximální rychlosti 225 km/h a zrychlení 7,3 s z nuly na stovku. Takové parametry neudělají ostudu ani na závodním okruhu. Plug-in hybridní RS je nejen rychlé a dynamické, ale díky průměrné spotřebě 1,2 l benzínu na 100 km také úsporné a ekologické. Dá se s ním cestovat úsporně na rodinnou dovolenou, ale současně vynikne na okreskách díky přidaným koním elektromotoru. Baterie, která ho zásobuje energií, se na 80 % kapacity nabije za 3 hodiny a 45 minut z domácí 230V zásuvky, při použití 3,6kW wallboxu dokonce jen za 2,5 hodiny. Přitom jde stále o ten prostorný mladoboleslavský bestseller, jak jej známe po generace. Zavazadelník v základním uspořádání pojme 450 a v maximální konfiguraci dokonce 1405 litrů nákladu. To v pohodě stačí k přepravě neforemných krabic, sportovního vybavení a při troše snahy k přespání i pro dva.

Sportovec na první pohled

Externí obrázek

Po stránce designu se „er-eso“ ostře odlišuje od běžných variant. Jeho specialitou je nová příď s černou maskou chladiče a logem RS pod emblémem značky, ostře řezaný nárazník s LED mlhovými světlomety a velkými nasávacími otvory s leskle černým orámováním. Ostatně černý lesklý motiv se stal jakýmsi poznávacím znamením, když se promítá i v bočním profilu vozu. Tímto způsobem jsou provedeny rámy oken, zpětná zrcátka a také výrazná a aerodynamicky propracovaná kola s průměrem ráfků až 19 palců. Ani vzadu nemůže chybět výrazný spoiler, opticky zaujme rovněž mohutný difuzor ve spodní části nárazníku. Praktická a sportovní je OCTAVIA RS iV také v interiéru. Nejvýraznějším prvkem tu jsou sportovní sedadla s diamantovým vzorem prošívání a emblémem RS. Sedadla mohou být nově v plně textilním provedení nebo v kombinaci alcantary, kůže a umělé kůže. Na přístrojové desce nechybí doplňky v karbonovém vzhledu ani čalounění alcantarou. Výjimečnost korunuje sportovní volant s logem RS. Nová OCTAVIA RS iV se právem řadí na vrchol nejprodávanější modelové řady značky ŠKODA a ukazuje, jak všestranné automobily ŠKODA dokážou být.

Externí obrázek

Více informací zjistíte ZDE!

Fotogalerie

Komentáře

Holkometr

Jak to vidí ostatní?
10896
4557