Co po Avengers: Endgame? 8 filmů, které MUSÍ vzniknout dál

Avengers: Endgame je za námi, asi to bude nejúspěšnější film všech dob v kinech a Marvel se musí rozhodnout, jak pokračovat dál. Tady máme pár tipů, jaké filmy by měly vzniknout!

8.Captain Marvel: Alpha Flight

Captain Marvel Alpha Flight

Kapitán Marvel neměla v Endgame moc velkou roli, protože si celou dobu létala někde po galaxiích a vrátila se až na konec. Vysvětlení bylo docela logické - Země není jediná v problémech, v galaxii je spousta dalších světů, které nemají Avengers a těm musí pomáhat ona.

Čímž se dostáváme k Alpha Flight. Jde o skupinu, která je první linií obrany proti mezigalaktickým hrozbám Země. Je to skupinka, která je podobná Avengers, ale zaměřuje se primárně na mimozemské hrozby a intergalaktické padouchy. Ano, Marvel by prostě mohl natočit něco jako svůj Star Trek.

7.Thor 4: Valkyrie

Valkyrie

Thor byl opět jednou z nejzábavnějších postav. Nejenže se zdá, že se objeví v Guardians of the Galaxy 3, jelikož se k nim na konci přidal, ale je teď tak oblíbený, že by mohl vzniknout další Thor díl. A kdo by v něm měl mít prominentní roli? Samozřejmě Valkýra, nová královna Asgardu.

Postava herečky Tessy Thompson se stala od Thor: Ragnarok extrémně populární, z ní samotné se stává velká herecká hvězda a sama prozradila, že se s Marvelem baví o její účasti na případném dalším Thor filmu. Když se Marvel nebude bát, klidně další Thor může být bez samotného hrdiny v titulku nebo může být odsunut do epizodní roličky.

Akorát bychom chtěli, aby dalšího Thora zase režíroval Taika Waititi. Jeho Thor: Ragnorak je přeci jen nejlepší marvelovka vůbec.

6.Sam Wilson: Captain America

Sam Wilson: Captain America

Kapitán Amerika na konci Avengers: Endgame zestárnul a předal své žezlo. Což není zase tak překvapivé, protože v komiksech už bylo mnoho lidí v roli Kapitána Ameriky, nejen původní Steve Rogers.

Posledních deset let jsou Kapitánové Ameriky zejména Bucky Barnes a Sam Wilson. Na konci Endgame předává Steve Rogers svůj štít právě Samovi Wilsonovi. Bude tedy mít samostatný film v další fázi filmů od Marvelu?

Víme už teď, že Bucky Barnes a Falcon by měli mít svůj vlastní televizní seriál na streamovací platformě Disney+, což by mohlo znamenat, že se dočkáme Captain America seriálu! A možná, když bude seriál úspěšný a populární, vznikne i další film.

5.A-Force

A-Force

Fanoušci komiksů mluví o A-Force už nějaký ten pátek a vzhledem k úspěchu ženských hrdinek Marvelu by se to konečně mohlo stát realitou. Ostatně, ta scéna, kdy se všechny ženské hrdinky spojí v závěrečné bitvě Avengers: Endgame, spoustu lidí dojala!

Komiks A-Force nevycházel příliš dlouho, ale dodnes si ho čtenáři komiksů pamatují. Jde o speciální Avengers tým složený výhradně z žen, jehož součástí je Captain Marvel, She-Hulk (ano, ženská verze Hulka) a dalších pár hrdinek, které jsme ve filmech zatím neviděli.

4.Noví Avengers

Noví Avengers

Avengers skončili, ať žijí noví Avengers.

Složení Avengers se i v komiksech s časem mění a tak Avengers: Endgame jistojistě nebyl poslední film. Iron Man je sice mrtvý, Steve Rogers v důchodu a Thor odlétá ze Strážci galaxie. Hawkeye a Scarlet Witch zase budou mít své samostatné seriály. Původní sestava Avengers už se dohromady tedy nedá.

Ale máme tu spoustu dalších hrdinů, kteří mohou být součástí - Black Panther, Doctor Strange a Captain Marvel jsou volní. V komiksech navíc nový Avengers tým skládá Ant-Man a Wasp, kteří také v Marvel filmech zůstávají.

3.Doctor Strange: The Halls Of Fear

Doctor Strange

Doctor Strange 2 je oficiálně potvrzen a režírovat ho bude tvůrce jedničky, Scott Derrickson. V prvním filmu se Doctor Strange podíval do Temné dimenze, ale pokud znáte komiksy, jistě víte, že to není jediná dimenze k dispozici. V komiksech se dívá do různých míst včetně Pekla, kde se setká se samotným Mefistem.

Tahle série je ideální pro nějaký marvelácký horor s nadpřirozenými prvky. Také skvělá příležitost, aby se v Marvel filmech objevil Ghost Rider (ale hlavně ho nesmí hrát zase Nicolas Cage).

2.Secret Wars

Secret Wars Marvel

Secret Wars je komiksová příběhová linka, o které se zmiňovali scenáristé Endgame jako o něčem, co by chtěli filmově zpracovat. Existují dvě verze této linky. Jedna je z 80. let, druhá pak vznikla v roce 2015.

V Secret Wars jde o zničení Marvel vesmíru a několika alternativních vesmírů a vznik nového, kde může existovat hned několik verzí našich známých superhrdinů současně a kam lze vrátit i hrdiny, kteří jsou po smrti (Tony Stark zdraví!). Je to také ideální dějová linka, díky které by mohl Marvel oživit Fantastickou čtyřku a udělat ji konečně kvalitně.

1.X-Men - se Scarlet Witch

X-Men

Díky tomu, že Disney koupili studio 20the Century Fox, získal Marvel práva na filmovou verzi X-Menů, takže je jasné, že toho využijí. Jak je ale propojí se současnými hrdiny? Ideální kandidátkou je Scarlet Witch, která bude mít na streamovací službě Disney+ svůj televizní seriál.

Jejím skutečným otcem v komiksech je totiž Magneto, hlavní záporák z X-Menů.

Holkometr

Jak to vidí ostatní?
2493
708