7 bizarních nápadů, co vydělaly miliony

Víte, jak se dají vydělat velké peníze? Tím, že vymyslíte něco, co nikdo před vámi nevymyslel. A uchytit se očividně mohou i ty naprosto nejšílenější nápady.

07. – Ženatý muž vytvořil web pro nevěru
Stránky Ashleymadison.com jsou na první pohled vlastně docela obyčejná seznamka. Mají ale jeden háček. Zaregistrovat se tam mohou pouze ženatí pánové a vdané dámy, případně někdo, kdo chce mít poměr se zadaným člověkem. Jde totiž o seznamku, kde si můžete najít někoho pro mimomanželský styk. „Život je příliš krátký, mějte aférku,“ hlásá slogan webu.

Zakladatelem webu je bývalý právník Noel Biderman, který je šťastně ženatý. Ačkoliv se dají jeho stránky považovat za morálně velmi pochybné (kdybyste to nevěděli, tak podvádění není správné), mají 3,2 milionů registrovaných uživatelů. Něco tedy musí dělat dobře...

Pokračujte na další stránku!
06. – Milionářem díky sbírání psích hovínek
Vydělat velké peníze se dá skutečně na všem. Američan Matthew Osborn měl dvě práce, obě mizerně placené, manželku a na cestě dítě. Bylo mu jasné, že si musí nějak ještě přivydělat nebo nevyjde. Zjistil, že v místě, kde žije, je v okolí zhruba 100 000 psů. No a když je v okruhu 25 kilometrů takové množství psů, musí určitě také vyprodukovat slušné množství odpadu. Matthew si tedy založil firmu, která se má po psech hovínka sbírat. Společnost založil v roce 1987 a rozjížděla se jen velmi pomalu. Ale údajně Matthewa bavilo pracovat venku a vidět potěšení z dobře odvedené práce na tvářích zákazníků. Postupem se ale jeho byznys rozrůstal, musel zaměstnat sedm lidí, vlastní tři nákladní vozy a má okolo 700 regulérních zákazníků. A už vydělává miliony.

Hodně se u něj ostatně inspiroval další Američan Matt "Red" Boswell, který v Texasu vlastní společnost s názvem Pet Butler. Ta je dnes největší služba starající se o čištění psího odpadu v USA a má celkem 3000 klientů. A miliony vydělává každým rokem.

Pokračujte na další stránku!
05. – Teenager vydělal miliony prodejem džemu dle receptu od babičky
Tohle je další důkaz, že všechno, co dělaly naše babičky, bylo nejlepší, nejchutnější a nejkvalitnější.

V době, kdy mladí studenti vydělávají své první miliony kvůli internetu a informačním technologiím, Fraser Doherty je vydělal podstatně tradičnějším způsobem. Už ve 14 letech začal vyrábět džemy podle receptu své babičky v kuchyni prarodičů ve Skotsku a v 16 letech se úplně vykašlal na školu, aby se mohl plně věnovat svému podnikání – společnosti Super Jam.

Super Jam prodává okolo 500 000 džemů ročně a ve Velké Británii má asi desetiprocentní podíl na trhu s marmeládami. Fraser Doherty už na svém byznysu vydělal 1 až 2 miliony dolarů.

Pokračujte na další stránku!
04. – Společnost vydělala majlant prodejem brýlí pro psy
Brýle pro psy? To zní pěkně stupidně, že ano? Tedy, do té doby, než je někdo začne opravdu vyrábět a vznikne díky nim společnost s milionovými obraty.

Společnost Doggles (doggles.com) už dokonce rozšířila svůj záběr a kromě brýlí prodává pro psi také batohy, oblečky, třička, čepice a samozřejmě i hračky. Reportáž o této společnosti byla na CNN, mluvilo se o nich na National Geographic nebo Animal Planet. Je to prostě velká věc.

Kdo by si ale proboha kupoval brýle pro psi? No, v USA očividně spousta šílených lidí...

Pokračujte na další stránku!
03. – Polštáře do mikrovlnky
Kim Levine byla maminkou v domácnosti, která dostala jednoduchý nápad. Vytvořila skvělé relaxační polštáře pro své děti a děti sousedů a nakonec vytvořila firmu vydělávající miliony dolarů ročně.

Tím nápadem bylo dát do polštáře kukuřici, zašít ho a když se pak takový polštář dal na chvíli do mikrovlnky, udržoval teplo a vlhkost a v posteli působil pro děti velice relaxačně. Spousta dětí říkala, že bez nich nemůže usnout a sousedé z okolí začali Kim Levine volat i o půlnoci, aby pro ně vyrobila další. Kim pomalu začala zjišťovat, že tenhle její nápad by mohl mít velký úspěch, takže s ním začala obcházet místní obchody a prodávat výrobky i tam. Nakonec si jí všiml i velký řetězec a výrobek s názvem Wuvit začali také nabízet. A od té doby se už na účet Kim Levine kutálí jeden milion za druhým.

Kim dokonce napsala knihu o svých obchodních počátcích.

Pokračujte na další stránku!
02. – Mladík prodával pixely na svém webu, aby vydělal milion
Ten nápad byl vlastně hrozně jednoduchý, ale také naprosto geniální. A byl vůbec první, takže i úspěšný.

V roce 2005 jeden jednadvacetiletý britský student Alex Tew spustil webovou stránku s názvem The Million Dollar Homepage. Ta se skládala z 1000 x 1000 pixelů a Alex se rozhodl prodávat jeden pixel své stránky za 1 dolar, aby nakonec vydělal 1 milion dolarů. Prodával tam prostě jenom reklamu, nic jiného.

Tenhle projekt ale přitáhl obrovskou pozornost, věnovala se mu hojně média a web byl tedy hodně navštěvovaný, což nakonec přilákalo spoustu inzerentů, kteří chtěli mít na webu, na který chodí všichni, svůj prostor. Nakonec na něm Alex prodal reklamu za 1 037 100 dolarů v průběhu několika měsíců. Posledních pár pixelů se mu podařilo prodat za 38 100 dolarů (proto to není rovný milion).

Od té doby vznikla spousta podobných stránek, ale žádná už neuspěla, protože prostě nebyly první.

Pokračujte na další stránku!
01. – Společnost zaměřená na omluvenky do práce
Potřebujete do práce nějakou omluvenku, která vysvětlí, proč jste nemohli přijít? V USA existuje společnost, která pracovníkům nebo studentům přesně takovou věc zprostředkuje. Společnost se jmenuje The Excused Absence Network a poskytne vám omluvenku za pouhých 25 dolarů. Omluvenky mohou vypadat jakoby pocházely od opravdového doktora nebo z nemocnice, dostat můžete i velmi detailní lékařský chorobopis, nebo vám jako omluvenku vytvoří svatební nebo pohřební oznámení.¨

Zakladatel společnosti měl jen 300 dolarů a jediné, co mu stačilo, byl pokoj doma a notebook. Přesně v tomto složení (jeden člověk a notebook) funguje web dodnes, ačkoliv na něj chodí 15 000 lidí denně.

Holkometr

Jak to vidí ostatní?
13225
5771