5 drsných princezen, co vám nakopou zadek

Princezny nejsou jen ty křehké krasavice, co vystupují v animovaných filmech od Disneyho.

05. - Izabela - Vlčice Francie




Princezna

Pokud jste viděli film Statečné srdce, tak ji znáte. Tohle je ona:



Byla francouzskou princeznou a ve filmu s Melem Gibsonem měla sex s… asi to tušíte… s Melem Gibsonem. Ve skutečném světě byl ale William Wallace příliš mrtvý na to, aby čekal s Izabelou dítě. A Izabela rozhodně nebyla jen okrasa v pozadí a holka pro soulož. Byla tak drsná, že se jí začalo říkat "Vlčice Francie".

Izabela začala svůj život jako bohatá francouzská princezna a už ve dvanácti letech byla provdána anglickému Eduardovi II. Mimochodem, byl to gay. Byla to hodná žena, jak jen dospívající holka s homosexuálním manželem může být hodná. Dokonce se spřátelila i s milencem svého manžela. Jenže jakmile si Eduard II. našel nového milence, začal jeden průser za druhým.



Začalo to bitvou se Skoty, kterou Eduard prohrál a pak raději zdrhnul, zatímco Izabelu nechal doma a chudinka byla krvežíznivými Skoty obklíčena. Nakonec se jí s pomocí její stráže podařilo uniknout, ale když se pak vrátila domů, zjistila, že Eduard zavřel všechny její sluhy do vězení jako politické nepřátele, zkonfiskoval její pozemky a i její domov.



Drsná princezna

Izabela se tedy vydala do Francie, aby posbírala síly. A když píšeme "posbírala síly", myslíme tím, že dala dohromady obrovskou armádu. V roce 1326 se Izabela a její armáda dostala tajně do Anglie a tam udělala spojenectví s několika dalšími frakcemi, které taky neměly rády Eduarda a jeho milence Hugha. Ti dva zjistili, že se děje něco nekalého a pokusili se zdrhnout. Ale byli polapeni a přivedeni před Izabelu.



Co se dělo dál? Hughův otec a poradce Eduarda byl vláčen koňmi, pověšen a pak mu ještě pro jistotu usekli hlavu. A to měl ještě docela štěstí. Hugh byl také vláčen koňmi, pověšen, ale tak, aby nezemřel. Pak mu byly vyvrženy vnitřnosti a nakonec useknuta hlava. Jeho tělo pak bylo rozsekáno na malé kousíčky a ty části byly poslány do několika anglických měst. Jeho hlava byla vystavena na London Bridge.



Odstranění Eduarda byl trošku problém, protože měl pořád spoustu spojenců a Izabelino místo na trůně nebylo úplně jisté. Takže ho prostě jen zavřela. A on pak "zemřel". "Úplnou náhodou". Historikové jsou dnes přesvědčeni, že byl Eduard s jistotou zavražděn. A docela zajímavě, zdá se. Podle historika Geoffreyho le Bakera byl Eduard probodnut rozžhavenou tyčí. Kam ho bodli? Do análního otvoru. Vážně.

Myslíme, že by z toho byla krásná pohádka od Disneyho.

Pokračujte na další stránku!




04. - Dotkni se princezny, přijdeš o hlavu




Princezna

V dobách, kdy Římané dobývali všechno, na co přišli, narazili na jeden galský kmen. Představte si něco jako partu od Asterixe, kteří ale usekávají hlavy. Římané při přepadení tohoto kmene ukořistili jednu obzvlášť krásnou ženu se jménem Chiomara, která byla shodou okolností manželkou vůdce kmene.

Římský centurion si pak s dívkou užil, což asi víte, co znamená. V té době měli Římané jen tři oblíbené kratochvíle - masové vraždy, sex s dvanáctiletými chlapci a znásilňování.



Centurion si pak řekl, že když už si užil, mohl by na tom i něco vydělat. Řekl tedy galskému kmenu, že krásnou dívku jim vrátí výměnou za zlato. Docela slušná provokace.

Drsná princezna

Kmen samozřejmě souhlasil se zaplacením, takže si sjednali schůzku, na které římskému únosci přinesli zlato. Zatímco ten začal počítat svou kořist, Chiomara těm, co ho přinesli, přikývla a pak jim řekla: "Usekněte tomu zmrdovi hlavu!" Nebo něco na ten způsob. Protože to přesně se poté, co jim něco sdělila v jejím rodném jazyce, stalo.



Člověk by si řekl, že v tuhle chvíli už toho musela mít Chiomara fakt dost a jediné, co si přála, bylo dostat se ke své rodině a na všechno pěkně zapomenout. Ale kdepak. Galské princezny si nic nenechaly líbit, takže čapla tu useknutou hlavu a vzala si jí s sebou. Když pak poprvé od svého únosu uviděla svého manžela, useknutou hlavu před něj pohodila a sdělila mu: "Naživu může být pouze jeden muž, který se mnou sdílel lože."

Jajks.

Pokračujte na další stránku!




03. - Lakšmí Báí s miminkem ve válce




Princezna

Lakšmí Báí toho měla hodně společného s princeznami od Disneyho. Měla mrtvou maminku a spoustu odvahy. Narodila se v Indii v roce 1835 a její otec pracoval pro premiéra, takže od mala vyrůstala v hezké společnosti. Místo toho, aby se ovšem učila společenskému chování, trávila mládí učením se ovládání meče, lukostřelby a střílení z palných zbraní. Byla to dívka se zvláštními zájmy, které se jí pak ale dost hodily.



Ve dvanácti letech byla Lakšmí Báí provdána za indického prince, se kterým společně adoptovali syna. Jenže její manžel krátce poté zemřel a v té chvíli se do díla pustil jeden britský hajzlík. Indie byla okupována Velkou Británií a tenhle hajzlík si řekl, že využije příležitosti. Prohlásil, že Lakšmí Báí nemá královskou krev, sebral jí všechny pozemky a uvrhl ji do vyhnanství.

Drsná princezna

Lakšmí Báí sice chvíli smutnila, ale pak si řekla "Seru na to" a začala dávat dohromady armádu, aby se pomstila. Do armády přijímala nejen vojáky, ale také vojandy, protože moc dobře věděla, co ženské dychtící po krvi nepřátel dokážou. A tahle začalo staré dobré Velké indické povstání .{target:_blank} Lakšmí to brala tak vážně, že si podle všeho do bitev brala adoptovaného syna připevněného kusem látky na zádech.



Lakšmí Báí, "nejnebezpečnější ze všech rebelů", byla nakonec během jedné z bitev zabita. Podle britských dokumentů byla zastřelena zrovna, když střílela na jednoho muže. Ten muž ji předtím střelil do zad.

Doufáme, že v té době zrovna juniora na těch zádech neměla.

Pokračujte na další stránku!




02. - Princezny Chelidonis a Archidamia ze Sparty




Princezna

Kdysi dávno existoval jeden sparťanský šlechtic Kleonymós, který díky štěstí a prachům získal za ženu o mnoho mladší princeznu Chelidonis. Asi je třeba zmínit, že Kleonymós byl docela svině a nikdo ho neměl rád, což si po nějaké době uvědomila také Chelidonis a našla si milence. Svého synovce. Byly to holt jiné doby.

Kleonymós se samozřejmě naštval, šel do sousedního města a dal tam dohromady armádu, aby se pomstil.



Kleonymós do své armády pozval také slovutného bojovníka Pyrrhose, kterého můžete znát. Podle něj se totiž jmenuje "Pyrrhovo vítězství". Pyrrhos a Kleonymós dali dohromady armádu čítající 25 000 vojáků, 2000 koní a 24 slonů. Dost na to, aby ovládli celou Spartu.

Sparťané se tedy dali dohromady, začali připravovat strategii pro svou obranu a ženy poslali, aby se schovaly.

S čímž princezna Chelidonis a její kamarádka princezna Archidamia ani trošku nesouhlasily.



Drsná princezna

Princezna Archidamia přišla na jednání senátu v plné zbroji a s mečem a řekla všem, že je do jednoho povraždí, pokud neodhlasují, aby se ženy včetně princezen mohly účastnit bojů. Princezna Chelidonis mezitím čekala s oprátkou na krku. Tu měly sparťanské ženy pro jistotu během bojů. Kdyby je chytil nepřítel, raději by se zaškrtily, než aby padly do jejich rukou.

Archidamia vedla ženy do boje a díky jejímu vojenskému úsilí byla armáda sparťanských žen schopna udržet armádu nepřítele dostatečně dlouho na to, aby je muži dokázali obejít a vpadli jim do zad.

Pak začala brutalita. Sparta vyhrála.

Pokračujte na další stránku!




01. - Princezna Pching-jang




Princezna

Zpočátku to vůbec nebyla princezna. Byla to vdaná dcera guvernéra žijícího v Číně během Suejské dynastie. V té době měla ale Suejská dynastika asi takovou kontrolu nad Čínou, jakou máte kontrolu nad svými střevy při střevní chřipce. Její taťka se tedy rozhodl, že převezme vládu nad celou zemí. Než se tedy rozhodl pustit se do povstání, informoval o tom svou dceru, protože ta bydlela kousek od paláce a asi by to pro ní a její rodinu nebylo příjemné. Manžel tedy sbalil věci a jakože rychle utíkají. Pching-jang mu řekla, ať jde dopředu, a že ještě musí něco zařídit.

A tak se stalo. Manžel utekl a připojil se k povstání, zatímco Pching-jang nikam nespěchala.



Drsná princezna

Budoucí princezna prodala pozemky po svém otci a použila vydělané peníze, aby dala dohromady armádu. Takovou skromnou armádu, ve které měla zhruba 70 000 lidí. Pching-jang osobně svou armádu vedla a vyhrávala jednu bitvu za druhou. Císař Jang neměl příliš radost z toho, že její politika "žádného znásilňování a plenění" má takový úspěch u lidí a rozhodl se "Armádu ženy" jednou provždy zlikvidovat. Posbíral všechny své síly a zaútočil. Pching-jang a její armáda tu císařovu doslova rozprášila.

A teď přichází na řadu to nejúžasnější. Když otec Pching-jang definitivně porazil Suejskou dynastii a stal se sám císařem, jeho dceři ještě nebylo ani dvacet let! Po ovládnutí Číny byl pak samozřejmě na svou dceru hodně pyšní a učinil z ní nejvyššího vojenského důstojníka.

Holkometr

Jak to vidí ostatní?
13774
20139