Pražané chtějí 120 km/h. Podpora hnutí několika kluků raketově roste

Primátor Bohuslav Svoboda s náměstkem pro dopravu Zdeňkem Hřibem si na magistrát pozvali jakési ekoteroristy z Poslední generace, aby s nimi jednali o jejich požadavku snížit rychlost v Praze na 30 kilometrů za hodinu.

A my vůbec nechápeme proč.

Ulítlý nápad ještě více zpomalit pražskou dopravu, ačkoliv nemáme hotový ani okruh, podporuje pár desítek lidí. Grotesknost jejich iniciativy podtrhla jejich vlastní anketa, kde drtivá většina hlasujících vyslovila jasné NE omezování rychlosti.

Jestli by měl magistrát s někým jednat, tak jsou to tihle kluci:

Pochod aktivistů, kteří chtějí třicítku pro Prahu.

Ti založili iniciativu, která v Praze požaduje plošnou rychlost 120 km/h. A slaví asi tak sedmkrát větší úspěch, respektive mají na sociálních sítích zhruba sedmkrát více fanoušků, než třicítkáři (které navíc spousta lidí sleduje prostě proto, aby jim mohla nadávat do zelených imbecilů).

Pochod aktivistů, kteří chtějí třicítku pro Prahu.

Kluci pravidelně navštěvují všechny pochody ekologických teroristů, jenže zatímco ti blokují dopravu, a to především na magistrále, oni podnikají klidné demonstrace, chodí ukázkově po chodníku, nijak nezasahují do vozovky, a dokonce spořádaně čekají na zelenou.

Jejich podpora roste, dokonce chystají merch.

Mezi jejich velké fanoušky patří podnikatel a někdejší automobilový závodník Filip Turek, ke společnému jednacímu stolu zasedli s řeporyjským starostou Pavlem Novotným. Nově je pozval také pražský zastupitel a poslanec Patrik Nacher, a dokonce i Tomáš Zdechovský do Evropského parlamentu.

Nám nezbývá než doufat, že se zachovají fér také pánové z vedení magistrátu. Co by to bylo za demokracii, kdyby jednali s hrstkou lidí, která šikanuje město, a jasnou většinu přitom ignorovali, že jo?

Podpořit kluky můžete třeba ZDE a samozřejmě i na Instagramu nebo Twitteru. Za Prahu rychlejší!

Fotogalerie

Fotogalerie

Komentáře

Holkometr

Jak to vidí ostatní?
10282
17888