22 naprosto úžasných lidí, kteří vyhráli nad smrtí

Měli být dávno mrtví, ale řekli si "fuck this shit" a přežili. Zatímco mu bychom se stočili do klubíčka a plakali.

22. - Hiroo Onoda




Hiroo Onoda strávil po 2. světové válce 30 let skrývající se ve filipínské džungli. Vyšel z ní až v roce 1974 a na sobě měl uniformu vytvořenou z kokosů, protože jeho původní mezitím uhnila.

21. - Poon Lim




Poon Lim byl v roce 1942 uvězněn na raftu v Atlantiku, na kterém přežil dlouhých 133 dní, než byl zachráněn.

20. - Steven Callahan




Podobný osud potkal také Stevena Callahana v roce 1982. Na raftu v Atlantiku byl uvězněn s pouhými čtyřmi litry vody a kilogramem jídla, ale dokázal přežít 76 dní. Nakonec byl zachráněn 2900 kilometrů daleko na Bahamách.

Pokračujte na další stránku!




19. - Obchodní skupina na Sahaře




V letech 1815 až 1817 byla skupina amerických námořníků patřící k obchodní skupině uvězněna na Sahaře. Museli ji celou přejít poté, co byli zotročeni beduíny. Jeden muž se snažil sníst svou vlastní ruku, jiný přežíval na moči velblouda.

18. - Aaron Ralston




Turista Aaron Ralston byl v roce 2003 uvězněn pod kamenem v kaňonu v americkém Utahu. Po pěti dnech se dokázal osvobodit tím, že si uřezal ruku tupým nožem.

Pokračujte na další stránku!




17. - Uruguajský let číslo 571




V roce 1972 havarovalo letadlo s 45 lidmi na palubě v Andách. Přeživší se museli uchýlit ke kanibalismu, aby v horách vydrželi 72 dní, než byli zachráněni. Nakonec jich přežilo pouze patnáct z nich.

16. - Ernest Shackleton




Polární badatel Ernest Shackleton v roce 1914 na lodi Endurance cestoval přes Antarktidu. Loď ale zamrzla a kry ji začali drtit. Dvacetisedmičlenná posádka tedy vystoupila a vydala se na 557 km dlouhou pouť k Pauletovu ostrovu. Všichni přežili a byli zachráněni po deseti měsících.

Pokračujte na další stránku!




15. - John McCain




Senátor John McCain, který také kandidoval na amerického prezidenta, byl od roku 1967 celkem pět a půl let držen během Vietnamské války ve věznici Hoa Lo. Měl zlomené obě ruce a jednu nohu, byl pobodán bajonetem a pomlácen. Dva roky byl na samotce. Když byl propuštěn, odmítal odejít, protože jeho kamarádi byli pořád držení ve vězení.

14. - Douglas Mawson




Polární badatel Douglas Mawson v roce 1912 přišel během expedice o své společníky a následujících 30 dní trávil sám v obrovském mrazu a větru o rychlosti 100 kilometrů v hodině. Ušel 160 kilometrů, než byl zachráněn.

Pokračujte na další stránku!




13. - John Colter




John Colter byl v roce 1808 chycen původními indiány a vysvlečen. Poté byl na něj pořádán regulérní hon, ale jemu se podařilo uniknout a přežít.

12. - Leonid Rogozov




Leonid Rogozov, který byl jako doktor na ruské stanici v Antarktidě, v roce 1960 provedl operaci sám na sobě, protože měl zánět slepého střeva.

Pokračujte na další stránku!




11. - Slavomir Rawicz




Slavomir Rawicz v roce 1940 utekl ze sibiřského gulagu a vydal se na 6400 kilometrů dlouhou cestu přes zamrzlou tundru, poušť Gobi, přes Tibet a Himaláje až do britské Indie, aby se zachránil.

10. - Shin Dong-Hyuk




Shin Dong-Hyuk v roce 2005 utekl z pracovních táborů v Severní Koreji. Přelezl přes svého přítele, který zemřel a skrz elektřinou nabitý plot. Je zatím jediným žijícím člověkem, kterému se to podařilo včetně útěku do Jižní Koreje, aby mohl o svých zážitcích vyprávět.

Pokračujte na další stránku!




09. - První divize námořní pěchoty




Během korejské války byla první divize námořní pěchoty v obklíčení. Útočilo na ně 100 tisíc čínských vojáků, ale podařilo se jim uniknout. Ačkoli ale stáli proti obrovské přesile, z divize padlo pouze 900 mužů a na čínské straně bylo odhadem 37 500 mrtvých.

08. - Alexander Selkirk




Skotský námořník Alexander Selkirk byl v letech 1704 až 1709 uvězněn na malém ostrově. Čas trávil prý čtením Bible. Říká se, že jeho příběh stál za inspirací k sepsání románu Robinson Crusoe.

Pokračujte na další stránku!




07. - Hugh Glass




Americký lovec kožešin Hugh Glass byl v roce 1823 brutálně napaden medvědem, který ho nakonec nechal zmasakrovaného zemřít. Hugh Glass se ale nedal a po dobu šesti měsíců se plazil za záchranou. Než byl zachráněn, urazil neuvěřitelných 160 kilometrů.

06. - Joe Simpson




Anglický horolezec Joe Simpson v roce 1985 se svým partnerem prováděl prvovýstup na dosud neslezenou západní stěnu hory Siula Grande v Andách. Během sestupu si zlomil nohu. S ní pak musel ujít 8 kilometrů do bezpečí.

Pokračujte na další stránku!




05. - Juliane Koepcke




V roce 1971 havarovalo letadlo číslo 508 a spadlo do džungle v Peru. Jediná přeživší byla dospívající Juliane Koepcke, která musela přejít celou perskou džungli, než byla zachráněna. Dokázala to s jednou sandálou.

04. - Yossi Ghinsberg




Izraelec Yossi Ghinsberg a dva jeho kamarádi se v roce 1981 vydali do bolivijské Amazonie. Tam se ztratil zbytku a tři týdny v džungli bloudil, než byl nalezen.

Pokračujte na další stránku!




03. - Jon Baalsrud




Jon Baalsrud se v roce 1943 plavil do Norska, ale byl přepaden nacisty. Podařilo se mu před nimi uniknout, ale čekali ho ještě další nepříjemnosti - třeba přežil lavinu, měl omrzliny a částečnou slepotu z mrazu. I v tomto stavu se ale dostal přes norské hory a tundru do bezpečí.

02. - Beck Weathers




Beck Weathers se vydal v roce 1996 na expedici na Everest. Ve skupině bylo devět lidí a z nich osm zemřelo. Beck Weathers strávil 18 hodin v hrozivých mrazech a postupně sestupoval do tábora. Měl velké omrzliny, zápal plic a poškození zraku. Podstoupil pak deset operací, musela mu být amputována pravá ruka a část levé.

01. - Donnerova skupina




Šlo o skupinu amerických průzkumníků, kteří byli v roce 1846 uvězněni v zasněženém Sierra Nevada. Celkem bylo ve skupině 87 lidí. Nakonec jich přežilo pouhých 48, kteří se byli nuceni uchýlit ke kanibalismu.

Holkometr

Jak to vidí ostatní?
11885
19963