10 opravdu šokujících sexuálních tradic z celého světa

Ve vyspělých civilizacích je sex docela přirozenou součástí života, ale moc se o něm nemluví. To jinde je sex také součástí života, ale úplně jinak a pro nás dost nepochopitelně.

10. - Sambiané: semeno pijící kmen z Papua Nová Guinea
Abyste se v tomhle primitivním kmenu stali pravými muži, v sedmi let jste odloučení od své matky a všech ostatních žen a dalších 10 let žijete výhradně v přítomnosti mužů. Ano, mají tam pekelně tvrdou pubertu.

Během těchto deseti let si také propichují kůži, aby vypustili veškerou kontaminaci od žen a ze stejného důvodu také pojídají extrémní množství cukrové třtiny. Takové množství, ze kterého teče krev z nosu a zvracíte. Prostě aby se očistili od vlivu žen.

Aby to celé bylo ještě bizarnější, musejí také pít semeno starších vůdců kmene, díky čemuž pak prý mohou rychleji růst a získávat větší sílu. Když se pak po těch deseti letech pití semene stařešinů a propichování různých částí těla vrátí ke kmeni, s měsíční pravidelností se jim dostavuje krvácení z nosu.

Ano, muži tam začnou mít menstruaci!

Pokračujte na další stránku!
09. - Mardudjara: řezání do penisu, abyste se stali pravými muži v Austrálii
Co je prvním krokem v mardudjara? Obřízka. Ale ne taková ta dnešní obřízka za umrtvení a ve sterilním prostředí. Tohle je obřízka pěkně zaživa, s bolestí a v přesném opaku sterilního prostředí. Následuje fáze, kdy musíte sníst svou vlastní předkožku.

Pak vám dají na chvilku volno, aby se všechno zahojilo a následně vám naříznou podélně penis a také po stranách. Občas jde řez pěkně až k pytlíku. Krev z této milé činnosti se odchytává a hází pro očištění do ohně. Od této doby pak muži močí zespodu penisu.

Jo, tak se skutečně pozná pravý muž…

Pokračujte na další stránku!
08. - Trobrianderové: kmen, ve kterém se začíná souložit v šesti letech z Papua Nová Guinea
Tady s nějakou hranicí sexuálního věku nemají nejmenší problémy. Dívky z tohoto kmene začínají mít sex kolem šesti až osmi let, chlapci o něco později - od 10 do 12 let.

Nikomu to zde nepřijde divné, spíše se to podporuje, protože rodiny je třeba očividně zakládat velmi brzy.

Také se zdá, že zdejší dívky dospívají o něco rychleji než ve zbytku světa, protože ŠEST LET?!?

Pokračujte na další stránku!
07. - Saut d'Eau: Brutální grupáče v bahně na Haiti
Pokud vyrazíte na dovolenou na Haiti a navštívíte vodopády Saut d'Eau během měsíce července, můžete být svědky docela zajímavého rituálu.

Ti, kteří praktikují voodoo se z celé země k vodopádu vydávají, aby ukázali světu svou lásku a oddanost. To zní ještě docela normálně. Je třeba si ale na rovinu říct, co to je ve skutečnosti.

V podstatě jde o brutální grupáč se zvířecími oběťmi jako bonus.

Spousta nahých lidí tančí v bahně, lijí na sebe krev z obětovaných zvířat a mazlí se s uřezanými kravskými a kozími hlavami. A do toho občas nějaká ta veřejná soulož.

Prostě láska.

Pokračujte na další stránku!
06. - Nepalese: komunita v Himalájích, kde bratři sdílejí jednu ženu
Když máte bráchu, celý ten stres s hledáním partnerky je v Himalájích jednodušší. Můžete to nechat na bráškovi a vy pak jenom slíznete smetanu. Ehm. Eeee. Ne, to nemělo znít tak nechutně dvojsmyslně.

Nebo jo?

U některých kmenů je to, že oba bratři sdílejí stejnou ženu docela obvyklé a je to zejména proto, že je tam velmi málo půdy na obdělávání a znamenalo by to, že i ten malý kousek půdy by se musel rozdělit pro jednotlivé bratry, když budou chtít začít rodinu. Takhle se to vyřeší tím, že je jedna velká šťastná rodinka.

Pokračujte na další stránku!
05. - Wodaabe: kmen, ve kterém si muži vzájemně kradou manželky z afrického Nigeru
Když patříte do kmene Wodaabe, vaše první svatba je domluvená vašimi rodiči ještě v době, kdy jste mimino. Koho si musíte vzít? Výhradně bratrance nebo sestřenici. Jelikož ale nikdo není většinou moc spokojený s pokrevním příbuzenstvem, rozhodli se pořádat takzvaný Gerewol festival, při kterém se muži pěkně namalují a snaží se ohromit další ženy, aby je mohli ukrást svým manželům.

Pokud se muži podaří cizí manželku přemluvit a vytratí se nenápadně (hlavně jejímu manželovi, který by nemusel s tou krádeží úplně souhlasit), je tento vztah považován za právoplatný a může se konat další svatba. Tentokrát nazvaná svatba z lásky.

Awwww.

Pokračujte na další stránku!
04. - Faraóni: ve starověkém Egyptě faraóni obvykle provozovali veřejné masturbace
Ve starověkém Egyptě se všechno točilo okolo sexu. Dokonce prý věřili, že směr toku řeky Nil předurčil bůh stvoření Atum pomocí své ejakulace. A kvůli tomu faraoni častokrát veřejně před lidmi masturbovali do Nilu, aby v něm byla hojnost vody.

Veřejné masturbace se díky tomu dost rozšířily a například na festivalu boha Mina, který reprezentoval sexuální potenci faraóna, muži masturbovali před všemi a všude.

Pokračujte na další stránku!
03. - starověké Řecko: homosexualita byla zcela normálně přijímána
Těžko říct, co se v průběhu let stalo, že byla homosexualita obrovskou spoustu let absolutní tabu, ale ve starověkém Řecku byla docela normální součástí lidského života.

Když jste měli ve starověkém Řecku jakékoli sexuální choutky, nikdo se nad nimi nepozastavoval. Spousta lidí byla bisexuální a absolutně nerozlišovala, zda je s mužem nebo ženou. Spíše se například při penetraci řešilo, kdo bude příjemce. To zase souviselo s dominantní a submisivní rolí ve společnosti.

Kdo byl níže společensky postavený nebo mladší, byl vždy pouze jaksi příjemce.

Pokračujte na další stránku!
02. - starověké Řecko: souložení s dětmi také nebyl žádný problém
A zase se vracíme do toho sexuálně otevřeného starověkého Řecka. Nejrozšířenějšími homosexuálními vztahy tam totiž byla "paiderastia", což znamená v překladu "chlapecká láska". Šlo prostě o vztahy mezi staršími muži a mladými chlapci.

Starší lidé údajně v Aténách "vyučovali, chránili a milovali ty, kteří byli plní krásy, mladosti a budoucích příslibů". Prostě si tam starý gay páprda našel mladého samečka, kterého znásilňoval, než mu začaly růst vousy, což bylo znamení dospělosti a pak ho nechal.

Pokračujte na další stránku!
01. - současná íránská kultura: můžete tam mít dočasné manželství, pokud zaplatíte
Muslimové jsou co se sexu opakem liberálnosti. Striktně říkají, že sexuální vztah může být výhradně mezi mužem a ženou a pouze v případě, že jsou v manželském svazku. Muslimská víra dokonce sleduje i jejich sexuální polohy. Ano, povolena je pouze misionářská.

V některých muslimských zemích, jako v Íránu, našli ale řešení, jak umožnit sex mladším párům. Nebo lidem, kteří si chtějí třeba zaplatit prostitutku. Říkají tomu "dočasné manželství".

Zaplatíte peníze, proběhne rychlý ceremoniál a dostanete potvrzení o manželství s časem, po který bude toto manželství trvat. Zatímco je platné, můžete souložit jako králíci, aniž byste porušovali islámské zákony.

Holkometr

Jak to vidí ostatní?
17083
10051