Zámecká lékárna Třeboň je poprvé v historii přístupná veřejnosti

Jedná se o opravdovou továrnu na zážitky!

V tomto domě, naleznete, mimo jiné, mnoho stálých expozic, která jsou absolutně jiné, než jste zvyklí z podobných objektů. Také zde během roku naleznete mnoho tematických akcí, které jsou vhodné pro celou rodinu a přístupné je vše po celý rok!

ZameckaLekarnaTrebon

Na místě dnešní Zámecké lékárny byly původně 2 měšťanské domy, které koupil Petr Vok z Rožmberka po jeho přestěhování do Třeboně. Domy zakoupil s jasným účelem vybudování paláce pro uložení sbírek, obrazů, knih a uměleckých předmětů.

ZameckaLekarnaTrebon

V roce 1605 bylo započato se stavbou, první knihy se stěhovaly v roce 1607 a 1608.

Současně s palácem byly provedeny i stavební změny na zámku tak, aby bibliotéka byla přístupná přímo ze zámku z pokojů Petra Voka a z reprezentačních prostor.

ZameckaLekarnaTrebon

Petr Vok však umírá již v roce 1611 a ve své závěti uvádí, aby knihy byly přestěhovány do bratrské školy v Soběslavi, jím založené. Toto přání se však nenaplnilo a knihy putovaly do Prahy, kde se staly záhy kořistí švédských vojsk.

ZameckaLekarnaTrebon

Dům byl pak využíván jako záložní ubytování pro návštěvy, byty pro trvalé bydlení, v plánu bylo využít palác jako sídlo Schwarzenberských úředníků.

ZameckaLekarnaTrebon

Pokud nevíte kam na výlet tak toto je ideální volba! Obzvláště v období adventu zde naleznete speciální akce spojené s tímto svátečním období!

Více naleznete na www.zameckalekarnatrebon.cz

Komentáře

Holkometr

Jak to vidí ostatní?
10281
9435