Základní aspekty výběru úrazového pojištění

Kdo by nechtěl uzavřít výhodnou úrazovou pojistku, být maximálně krytý, a ještě navíc ušetřit poměrně solidní peníze? Asi každý. Ne vždy se to ale mnohým z nás podaří. Ba naopak, někdy dochází k výběru pojistky, jež je drahá a nevýhodná. My se proto podíváme na základní aspekty výběru úrazového pojištění, které vám mohou pomoct najít optimální variantu. Jaké jsou tedy nejdůležitější parametry této nesnadné volby?

Rozsah pojistného krytí jako základ

Velmi důležitou záležitost představuje bezesporu rozsah úrazové pojistky. Existují produkty, které se vyplatí pouze v případě krytí dlouhodobých úrazů. Jiné jsou naopak vynikající pro krytí vcelku banálních zranění. A co doba nezbytně nutná pro léčení v nemocnici? I v průběhu hospitalizace byste měli dostat co největší možné kompenzace. Ideální je v tomto ohledu srovnání úrazového pojištění, jež dokáže mnohé záležitosti odhalit.

Pojistná částka ve dvou podobách

Jestliže dojde k vašemu nechtěnému úrazu, pojišťovna vyplatí částku do předem stanoveného pojistného limitu. Další finanční prostředky již očekávat od dané společnosti nelze. Jestliže se ale bude jednat o progresivní plnění, může se částka klidně i násobit. Ideální je pojistka s co nejvyšší pojistnou částkou. Jinak se lze setkat s pojistnými produkty vyznačujícími se pevnou a klesající pojistnou částkou. Mnohé o nich prozradí akční letáky a přímo porovnání online.

Progresivní, či lineární pojistné plnění?

I tuto otázku je zapotřebí pečlivě zodpovědět. Jestliže máte pojistku na úraz s lineárním plněním, počítejte s tím, že se bude postupovat dle oceňovacích tabulek. U progresivního plnění se myslí také na finanční pomoc při trvalých následcích. Jestliže tedy nebudete mít třeba při treku správné kotníkové boty, nebo přijde nepozornost a uděláte si úraz s trvalými následky, u progresivního plnění vám přijde kompenzace.

Zdroj obrázku:
NPFire / Shutterstock.com

Komentáře

Holkometr

Jak to vidí ostatní?
12864
2614