Výstava Cosmos Discovery zůstává v Praze do konce října

Kosmické lety jsou díky úspěšným misím SpaceX a otevření tzv. marsovského okna doslova hitem. Výstava Cosmos Discovery dostane své návštěvníky nejen na Mars, ale i na Měsíc a zábavnou formou je provede celou historií kosmonautiky. Díky spolupráci s NASA výstava prezentuje originální exponáty, které se vrátily z kosmu, ale také kokpit raketoplánu nebo celou orbitální stanici.

„Celá výstava je určena pro všechny věkové kategorie. Na výstavě si přijdou na své malé děti i jejich rodiče. Celková koncepce je taková, aby výstava vzdělávala a bavila celou rodinu i školní výpravy,“  řekla o výstavě Květa Havelková, zástupce pořadatele JVS Group.

Externí obrázek

Výstava prezentuje zcela jedinečné originální exponáty jako je část motoru legendární rakety Saturn 5, která byla vyzdvižena ze dna oceánu, skafandry známých astronautů, první laptop z paluby raketoplánu, kosmické lodě Apollo i Sojuz a mnoho dalších. Mezi nejzajímavější patří průchozí modul orbitální stanice MIR, která návštěvníkům simuluje stav bez tíže, lunární vozidlo amerických astronautů misí Apollo, řídicí středisko v Houstonu nebo kokpit raketoplánu Columbia. Samostatná galerie je věnována Marsu a současnému vývoji jako jsou lety společnosti SpaceX a další. Na závěr si zájemci projdou výcvikem kosmonautů nebo se díky virtuální realitě mohou projet na kosmické motorce, či odstartovat s raketou.

Externí obrázek

Spolupráce s Evropskou kosmickou agenturou ESA a Českou akademií věd přináší neustálé rozšiřování a aktualizace výstavy o nové exponáty. Návštěvníci se tak mohou dotknout částí rakety Ariane 6, která poletí na Měsíc.

Výstava Cosmos Discovery, Výstaviště Praha Holešovice

Více informací o výstavě i akcích a soutěžích na www.cosmosdiscovery.cz

Komentáře

Holkometr

Jak to vidí ostatní?
10138
1531