Tatra kolem světa 2 jede do 2021

Aktuální doba sice nepřeje cestování, ale to projekt Tatra kolem světa 2 jen tak nezastaví. Expedice přes obtíže způsobené pandemií pokračuje! Na jaře odstartuje v Africe, z Džibuti do Somalilandu, poté do Etiopie, Keni, Ugandy, Tanzanie, Malawi, a následně do Zambie, Zimbabwe, Jihoafrické republiky, Botswany a Namibie. Cíl je jasný nevzdat se a dokončit expedici.

Vize náčelníka Marka Havlíčka

Externí obrázek

1) Marku, co čeká Tatru kolem světa 2 v nejbližších měsících? Jaké jsou plány?

První týden v únoru připluje do Djibouty náš expediční vůz Tatra 815 – Trajda. Následně proběhne několikatýdenní revize, servis celého vozu, především nástavby. Poté bychom se první týden v březnu měli vydat na expedici Afrikou. Z Džibuty plánujeme vyrazit do Somalilandu, Etiopie, Keni, Ugandy, Tanzanie, Malawi, Zambie, Zimbabwe, Jihoafrické republiky, Botswany, Namibie. Tyto země jsou otevřené pro cestování, stejně tak i jejich hranice. Jestliže se otevřou i okolní státy, navštívíme také Angolu, Mozambik, Rwandu, Lesotho, Svazijsko a další. Měli bychom ujet kolem čtyřiceti tisíc kilometrů a v polovině prosince 2021 bychom chtěli poslat auto do Jižní Ameriky.

Externí obrázek

Nyní s členy týmu a lidmi, kteří nás podpořili a stanou se členy expedice, ladíme podrobný itinerář daných etap dle vzájemných preferencí.

2) Jak bude vypadat aktuální složení posádky, kdo budou její členové?

Členem týmu a posádky se může stát prakticky každý. Opět pojede Trajda a pravděpodobně i doprovodné vozidlo 4×4, které bude sloužit především filmařům a zázemí pro práci. Díky zkušenostem z minulého roku jsme mohli doladit chod expedice. Na palubě určitě bude hlavní řidič, často i náhradní řidič, servisní technik/údržbář, dva kameramani, fotograf, kuchař, průvodce, „kronikář“, navigátor, nákupčí, člověk odpovědný za úklid, člověk odpovědný za itinerář, překladatel, náš průvodce. Každý v týmu má svou funkci a je za ni zodpovědný. Na jednotlivých etapách bude 6–14 lidí dle destinací. Na měsíc by se měl stát členem týmu i Stanislav Synek, poslední žijící člen celé expedice Tatra kolem světa 1987–1990.

Externí obrázek

3) Situace ohledně COVIDU stále není příznivá, nicméně zájem o cestování ze strany veřejnosti zůstává velký. Jsou tedy zájemci o výpravu s Tatrou vítáni?

Náš expediční vůz jsme přepravili do Afriky, protože z více zdrojů bylo jasné, že hranice Ruska zůstanou zavřené minimálně do poloviny roku 2021 a co bychom byli za cestovatelskou expedici, kdybychom se nesnažili najít cestu, jak jet dál. Vždy existuje řešení. Po potvrzení africkými ambasadámi, že je minimálně 12 afrických zemí na našem itineráři volně přístupných, jsme vypracovali návrh itineráře. S tímto jsme kontaktovali všechny ty, kteří nás podpořili svou účastí a měli s námi poznávat Asii, a přednesli jsme jim návrh o změně našeho plánu a možnosti již letos v březnu odstartovat expedici v Africe. Všichni s naším návrhem souhlasili, a proto jsme začali dělat maximum pro to, aby se tento plán uskutečnil. A to i v případě, že třetina zemí v Africe, které plánujeme navštívit, bude mimořádně uzavřená, čemuž zatím nic nenasvědčuje. Přesto bychom měli dojet do konce roku do JARu. Naši dočasní členové, partneři i fanoušci nás neuvěřitelně podporují a mají zájem o samotnou účast a samozřejmě z našich nových plánů mají velkou radost. Afrika měla být třešničkou na dortu, tedy měla ukončit naši mimořádnou cestu kolem světa. V tuto chvíli zbývá jen opravdu málo míst, ale možnosti stát se na část expedice členem týmu stále ještě jsou. Více se dozvíte na www.tatrakolemsveta2.cz

Externí obrázek

Jsme cestovatelský projekt lidí pro lidi a naším hlavním sloganem je: Pojeď v tom s námi! A my proto děláme maximum, aby to nebyla jen slova, ale i realita!

Externí obrázek
Komentáře

Holkometr

Jak to vidí ostatní?
11630
2560