Svobodu pro nohy s VIVOBAREFOOT!

VYPADÁ VAŠE CHODIDLO JAKO TO NA OBRÁZKU?

Zřejmě ne, přesto je většina moderních bot vyrobena s úzkou špičkou soustředěnou na středu boty čímž utlačuje prsty a brání jejich přirozenému pohybu.

Moderní boty mívají vyvýšený podpatek, který má za následek nepřirozený postoj i sklon chodidel, a tím pádem mění celkové držení těla. Silná neforemná podrážka a pasivní podpora nožní klenby pak znemožňují cítit povrch, po kterém se pohybujete.

Externí obrázek

Bosé boty (barefoot obuv) neomezují chodidla v přirozeném pohybu a umožňuje jim pracovat, jako by byla naboso.

Britská značka VIVOBAREFOOT působí na trhu přes 10 let a v současné době nabízí nejširší nabídku barefoot (bosých) bot s patentovanou ultratenkou podrážkou odolnou proti oděru a s ochranou odolnou proti propíchnutí. Bosé boty vyrábí s ohledem na životní prostředí, kdy se snaží zachovat maximální ekologickou udržitelnost.

S 26 kostmi, více než 100 svaly, vazy a šlachami a 200 000 nervovými zakončeními je lidské chodidlo mistrovským dílem matky přírody. K pohybu a správné funkci proto nepotřebuje silnou neforemnou podrážku s tlumičem a dalšími „marketingovými vychytávkami“. Bota by se vždy měla přizpůsobovat tvaru chodidla, nikdy naopak.

Externí obrázek

Čím je barefoot obuv specifická:

  • široká špička v anatomickém tvaru chodidla pro svobodný pohyb prstů
  • ultratenká podrážka pro vnímání povrchu, po němž se pohybujete
  • nulová podpora nožní klenby pro přirozenou funkci chodidel
  • nulový sklon podrážky mezi špičkou a patou pro přirozený postoj
  • maximální ohebnost pro pohyb bez omezení

K výrobě používá kvalitní přírodní materiály (prvotřídní kůže Pittards® Wild Hide z volně chovaného skotu), recyklovatelné a recyklované látky (bavlněné plátno, PET lahve) i rostlinné složky (pěna Bloom z vodních řas). Vybere si milovník kožených usní, recyklovaných materiálů i vegan.

Více na www.vivobarefoot.cz

Fotogalerie

Holkometr

Jak to vidí ostatní?
3668
900