Svěží německé rieslingy Markus Molitor

Pro znalce vína je Německo místem, které dává zrod vynikajícím rieslingům. Ve vyhlášené oblasti Mosel (Mosela) se nachází i rodinné vinařství Markus Molitor, z něhož pocházejí výtečná a také mimořádně oceňovaná vína. Za vším stojí ruční sběr, pečlivost, důraz na kvalitu i rodinná tradice.

Německé rieslingy jsou oblíbené kvůli svému aromatu i okouzlující chuti. Výrazná mineralita, která je charakteristická pro moselskou oblast, dodává zdejším vínům potřebnou vyváženost. Prudké svahy vinic kladou na vinaře vysoké nároky: práce na nich je namáhavá a umožňují výhradně ruční sběr hroznů. Pro rodinnou tradici zdejšího vinařství Markus Molitor je zásadní kvalita jeho vín. Hlavním krédem je vytvářet vynikající vína, ve kterých se odráží místní terroir. Vynikající oblast i potřebná péče pak dávají vzniknout světově oceňovaným vínům.

Kvalita je pro nás nekompromisní měřítko. Využíváme předávaných zkušeností a znalostí naší rodiny a zároveň chováme úctu k terroiru, díky kterému mohou vznikat tak výjimečná vína. Hloubka chuti se pojí s příznačnou mineralitou, jež dodává našim vínům jedinečnou vyváženost,“ vysvětluje Daniel Kiowski z rodinného vinařství Markus Molitor. Vína Markus Molitor přijel představit na Galadegustaci Premier Wines & Spirits, která se konala na začátku tohoto roku v Kaiserštejnském paláci.

Riesling Haus Klosterberg QBA Trocken, Mosel 2018

Lehké suché víno Riesling Haus Klosterberg QBA Trocken je příjemně minerální, díky čemuž je perfektně vyvážené. Dostatečně nachlazenou lahví skvěle doplníte sýry, sushi či asijskou kuchyni. Víno si však můžete vychutnat i samotné. „Riesling Haus Klosterberg je skvělým začátkem pro vychutnávání německých rieslingů. Jedná se o velmi oblíbené víno. Již v buketu vás překvapí milou vůní lučních bylin a citrusových plodů. Ta se pak pojí s charakteristickou intenzivní minerální chutí,“ doporučuje Daniel Kiowski. V aroma dále ucítíte i jablka či kdoule.

Externí obrázek

Víno Riesling Haus Klosterberg QBA Trocken, Mosel 2018, z vinařství Markus Molitor pořídíte na www.1er.cz za cenu 315 Kč za 0,75 l.

Riesling Zeltinger Sonnenuhr Spätlese Trocken, Mosel 2016

Příznačná minerální chuť rieslingu se v případě Zeltinger Sonnenuhr Spätlese Trocken mísí s příjemnou přirozenou nazrálostí hroznů. Svěží citrusová chuť podtrhuje výraznou komplexitu tohoto suchého vína. Potěší vás střední aroma a zlatavě světlá barva tohoto ušlechtilého moku. Víno pochází z velmi málo plodící vinice s tradicí delší než 100 let. Následná ruční práce a pečlivý výběr pouze skutečně vyzrálých hroznů daly vzniknout tomuto lahodnému a vyváženému vínu. Riesling Zeltinger Sonnenuhr Spätlese Trocken doporučujeme k asijské kuchyni, rybám a bezmasým pokrmům.

Externí obrázek


Víno Riesling Zeltinger Sonnenuhr Spätlese Trocken 2016 z vinařství Markus Molitor zakoupíte na www.1er.cz za cenu 625 Kč za 0,75 l.

Komentáře

Holkometr

Jak to vidí ostatní?
5309
8639