Světový pohár v biatlonu se po přestávce vrací do Pokljuky.

Biatlonisté si mohli krátce během svátků odfrknout od závodní vřavy, nyní už jsou ale nachystaní na další našlapaný program. V lednu je totiž čekají celkem tři zastávky Světového poháru. Tou první bude od čtvrtka do neděle slovinská Pokljuka, která se do kalendáře Světového poháru vrací po dvou letech. Fanoušci se na tratích v podhůří Alp mohou těšit na celkem šest závodů, mezi nimiž bude poprvé v probíhající sezoně i oblíbená smíšená štafeta. Promluví do bojů o medaile i Češi?

Světový pohár v biatlonu má za sebou v aktuální sezoně zatím tři zastávky, přičemž závody v Kontiolahti, Hochfilzenu a Annecy nabídly řadu velkých bitev. Zatímco mezi muži zatím drtivě vládnou Norové, kteří v první čtyřce celkového pořadí mají tři zástupce a dvojice Johannes Thingnes Boe a Sturla Holm Lagreid má na čele obří náskok, mezi ženami je situace daleko pestřejší. Biatlonistkám sice dosud kraluje Francouzka Julia Simonová, na paty ji však šlape Švédka Oebergová a celá řada dalších.

Biatlon

Daleko k medailovým pozicím nemá z osmého místa ani největší česká naděje Markéta Davidová. Ta v této sezoně výrazně zrychlila střelbu, díky čemuž už dvakrát stanula na stupních vítězů. Kromě toho ovšem mohly české fanoušky potěšit i solidní výsledky národních štafet nebo Michala Krčmáře, který je celkově zatím na 15. místě.

V další úspěchy mohou fandové doufat v Pokljuce, která díky tradičně dobré atmosféře a kvalitním tratím patří k oblíbeným destinacím českých závodníků. Prvním závodem bude sprint žen, na který se z českého týmu vydá trojice Markéta Davidová, Jessica Jislová a Tereza Voborníková. V pátek čeká sprint i mužskou část týmu s Michalem Krčmářem, Jonášem Marečkem, Jakubem Štvrteckým a navrátilcem do závodů Adamem Václavíkem. Výsledky ze sprintů budou klíčové také pro sobotní stíhačky. Vůbec poprvé v probíhající sezoně se pak pojedou smíšené štafety. Fanoušci si závody, při nichž se v rámci týmů střídají ženy a muži, velmi oblíbili, často totiž při nich dochází k nečekaných zvratům. V neděli to určitě nebude jinak. Před polednem nejprve odstartují smíšené dvojice, odpoledne pak na trať vyběhnou i čtyřčlenné štafety. Pro národní tým byla v minulosti smíšená štafeta parádní disciplínou, české ženy a muži v ní brali medaile na mistrovství světa i olympiádě. V loňské sezoně se sice ve štafetách moc nedařilo, slušný start do aktuální sezony ovšem vliv fanouškům optimismus do žil. Vsadit si na to můžete s bonusem u Fortuny.

Shutterstock

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! Účast osob mladších 18 let na hazardní hře je přísně zakázána.

Komentáře

Holkometr

Jak to vidí ostatní?
12368
11617