Součást tatérské práce je boj za originalitu

Nevěřím v neosobní tetování, vím, že lidi přestane po čase bavit. Neustále taková tetování přepracováváme.

Je dobré, když tetování obsahuje kus klientova příběhu, pak na něj dlouhodobě funguje jako taková psychomagie. Nechci tetovat, co už někdo tetoval a chci, aby moji klienti měli něco, co ještě nikdo nenosí. Podporuji je v tom, aby byli odvážní, aby se neukrývali do bezpečí Pinterestu. Vytvářím pro ně chráněný prostor, kde jim pomáhám najít, v čem je problém a čím jsou jedineční. Jsem ráda u toho, když klient překračuje svůj stín, i když to neznamená nic významného pro svět a pro jiného člověka je to třeba maličkost. Nesrovnávám lidi jedny s druhými. Těší mě, když jim moje zpracování sedne a mám svobodu, nebo když se tetuje technicky uspokojivá věc. Zároveň mám zkušenost s tím, že tetování může být i součástí větší trasformativní práce na člověku. Osobně mě baví divoké, divné zpracování a precizní práce. Nejsem úplně klasik tetovacích stylů.

Externí obrázek

Narodila jsem se v Německu a vyrůstala v Itálii v rodině sochařů. Umělecké zázemí, můj naturel a extrémní spotřeba kreslících materiálů mě zavedlo na střední školu Liceo Artistico a posléze ke studiu malby na Accademia di Belle Arti Brera v Miláně. Během pětiletého studia na Brera jsem strávila půl roku v Bruselu na ESAC St. Luc, kde jsem se věnovala ilustraci.

Externí obrázek

Cestování je dlouhodobě důležitá součást mého života, dodává mi nezbytný pocit svobody a nabyté zkušenosti částečně uspokojují nutkavou potřebu se dále rozvíjet.

V Čechách jsem si zřídila základnu zhruba před deseti lety. Vedlo mě k tomu zjištění, že je zde otevřený prostor pro kulturu a lidé, se kterými lze spolupracovat. Od té doby jsem se svou volnou tvorbou realizovala mnoho výstav v republice i zahraničí. Také jsem se věnovala různým výtvarným pracím, třeba ilustraci, restaurování, nástěnným malbám, tvorbě na zakázku, street artu a konečně i tetování, současnosti mé hlavní činnosti a průsečíku mých zájmů. V Praze mě najdete v 67 tattooshop, velkém studiu na Vinohradech, kde se ke mně dostanete, pokud hledáte ilustrativní styl, dotwork, blackwork nebo geometrii. Pravidelně jezdím hostovat do Anglie a Německa.

Externí obrázek

Podívejte se také na instagram Alessandry Svatek

Více na www.67tattoo.cz a instagramu

Fotogalerie

Komentáře

Holkometr

Jak to vidí ostatní?
12659
2347