Ski a Bike Centrum Radotín

Rodinná firma dělá úspěšný byznys v historické továrně.

Za 35 let své existence se z garážového servisu lyží a kol stala největší prodejna cyklistického a lyžařského vybavení ve střední Evropě. Ski a Bike Centrum Radotín nabízí na jihozápadním okraji Prahy zboží zhruba tří set vyhlášených značek. O své zákazníky pečuje v bývalé Vindyšově továrně, kde se za Rakouska-Uherska vyrábělo tělocvičné nářadí známé i za mořem.

SBC Radotín

Jedna věc se v radotínském prodejně a servisu kol i lyží od roku 1988 nezměnila: I dnes zde dělají rodinný byznys, v jehož čele už dlouhou dobu stojí dva manželské páry. Důkazem, že se jim to daří, je například prestižní ocenění pro vítěze soutěže Visa Czech Top Shop 2022.

SBC Radotín

Cenu lze přirovnat k Michelinským hvězdám udělovaným restauracím. Inspektoři tajně navštěvují a hodnotí prodejny, každý měsíc vyberou jednoho vítěze a na konci roku vyhlásí finálová porota celkově nejlepšího. Za rok 2022 soutěž ovládlo právě Ski a Bike Centrum Radotín.

Porotci popsali svou zkušenost s výhercem Visa Czech Top Shop 2022 následujícími slovy: „Co na centru oceňujeme nejvíce, je jejich přístup k zákazníkovi. Jde o individuální a profesionální péči. Hned u vstupu nás informují o možnosti vyzvednout si pager, který vibrací upozorní na volného prodejce, který se nám bude věnovat. Velmi působivé!!!“ Porotě předsedá Tomáš Prouza, prezident Svazu obchodu a cestovního ruchu ČR.

„Cenu jsme získali mimo jiné díky moderním technologiím, které používáme. Zákazníkovi změříme při nákupu lyžařské boty jeho nohu 3D Scannerem a za pomoci speciálního software mu pomůžeme vybrat ideální boty. Cyklistům zase nabízíme Retul Fit studio, kde jsme schopni nastavit posed kola dokonale na míru,“ říká Lukáš Princ, spolumajitel firmy Ski a Bike Centrum Radotín.

SBC Radotín
SBC Radotín

Radotínská prodejna kol a lyží se v roce 2019 přestěhovala do nových prostor, do bývalé Vindyšovy továrny. Díky její zdařilé rekonstrukci se majitelé dočkali dalšího ocenění. Stavba získala v roce 2020 nominaci na Českou cenu za architekturu.

SBC Radotín

Bývalá „Vindyšovka“, jak místní historické továrně stojící hned vedle nádraží přezdívají, nabízí zákazníkům širokou paletu produktů. Letní sezona je ve znamení kol. V prodejně Ski a Bike Centrum Radotín lze vybírat produkty exkluzivních cyklistických značek Specialized, Trek, Cannondale, Cervélo, Santa Cruz a z řady dalších.

Spolu s širokou nabídkou oblečení a nejrůznějších doplňků zahrnuje nabídka rozsáhlého radotínského areálu tři sta různých značek. „V prodeji kol Specialized, Trek nebo Cannondale patříme mezi nejúspěšnější prodejce v Česku. Některé produkty u nás najdete exkluzivně, jedná se například o oblečení Rapha nebo Pas Normal Studios,“ uvádí Lukáš Princ. Nechybí kompletní servis nabízeného zboží.

Ani tím však služby pro zákazníky Ski a Bike Centra Radotín nekončí. Součástí areálu je také restaurace nedávno překřtěná na VELO Restaurant. Nejen cyklistům poskytuje příjemné posezení v historické budově a také v rozlehlé venkovní zahradě, která navozuje prvorepublikovou atmosféru. Zážitek umocňují umělecké instalace od Davida Vávry a Čestmíra Sušky.

Během slavné Tour de France láká VELO Restaurant své hosty na francouzská jídla a Giro d´Italia je zde zase ve znamení italské kuchyně. Gastronomické služby doplňuje venkovní Trilobit bar, kde si lze o víkendu pochutnat na streetfood specialitách.

SBC Radotín

Okolní příroda je dalším vítaným doplňkem pro cyklisty z blízkého i širokého okolí. „Radotín je výchozím bodem do cyklistického ráje. Odtud můžete podnikat různě dlouhé vyjížďky na horském i silničním kole, na klasickém i elektrickém. Začít a skončit svou cestu můžete právě u nás, kde naleznete veškeré potřebné zázemí,“ slibuje Lukáš Princ.

SBC Radotín

To však stále ještě není všechno. Ski a Bike Centrum Radotín pořádá pro své klienty řadu akcí – pravidelné tematické vyjížďky na kolech, školení pro příznivce cyklistické a lyžařské techniky, koncerty, přednášky a cvičení. Působivý a jedinečný areál si pro své akce najímají firmy z nejrůznějších oborů.

S nápadem opravovat lyže přišel v Radotíně v roce 1988 Jaromír Průcha, otec dvou dcer, jejichž rodiny dnes v tomto odkazu pokračují. Ta zůstala věrná svému zaměření, jen se časem z lyžování rozšířila i do cyklistiky, našla větší prostory a veškeré zboží začala také nabízet online na e-shopu https://www.kola-radotin.cz . Vindyšova továrna, kde sídlí, stojí v centru Radotína už od roku 1910.

Nechal ji postavit Josef Vindyš. Vyráběl zde tělocvičné nářadí, které vyvážel po Evropě i do Spojených států. Sportovcem byl také jeho syn Otakar Vindyš, patřil k prvním českým hokejistům a stal se dokonce třikrát mistrem Evropy. Sportovní tradice Vindyšovy továrny pokračuje díky firmě Ski a Bike Centrum Radotín i o více než sto let později.

Komentáře

Holkometr

Jak to vidí ostatní?
20231
7994