Šanci na získání financí mají i podnikatelé se záznamem v registru

Podnikatelé to mají v oblasti poskytování úvěru složitější. Zejména v případě záznamu v registru. Ale i ve velice složitých situacích je tu stále řešení.

Žádost o úvěr může být pro živnostníky tak trochu tím známým začarovaným kruhem. U něho je totiž mnohem větší riziko, že nebude moci svůj závazek splácet. Zejména začínající živnostníci mají v tomto ohledu ztíženou situaci.

Rozhodně to ale neznamená, že by se měli vzdávat a na svůj sen o samostatném podnikání rezignovat.

Chce to jen déle hledat a dříve či později se jistě najde vhodný poskytovatel úvěru, který mu dá svou důvěru a k dispozici bude rychlý úvěr pro živnostníky

Mnoho podnikatelů se také ne vlastní vinou dostane mezi dlužníky. Stává se to například v případě, že se jeho klienti opozdí s placením faktur. Dalším rizikem je nezaviněná škoda na majetku. Tyto faktory mohou vést k opožděným platbám na důležitých úřadech a problém je na světě.

V tomto případě by byla řešením půjčka bez registru.

Ani s tou to není tak jednoduché, jak se na první pohled může zdát.

Zákonem je dáno, že každý poskytovatel hypoték a úvěrů musí předem prověřit, jestli je jeho budoucí klient schopen půjčku splácet.

Nicméně jak informuje portál Lundea, zákon neukládá konkrétní registry, které mají firmy používat. Je tedy možné využít nabídku takové firmy, která zrovna nepoužívá regsitr dlužníků, kde máte záznam. Seznam registrů najdete na portálu Lundea.

Řešení se vždy najde

Jaká by tedy mohla být rada podnikatelům, kteří potřebují finanční injekci do svého byznysu? Prvním krokem je hypoteční kalkulačka, která vám sdělí, jaké máte možnosti a které bankovní případně nebankovní instituce vám mohou pomoci. Zadáním několika údajů s dozvíte své možnosti a pak vylučovací metodou dospějete k užšímu výběru.

I přesto, že budete zodpovědně splácet, může se stát některá nečekaná situace, kdy nebude možné svým závazkům dostát.

Rozhodně nic neodkládejte a problém okamžitě řešte.

Vždy se najde cesta, která vás z problémů vyvede.

Jednou z nich je zpětný odkup nemovitosti. I přesto, že to mnoho lidí bere jako krajní variantu, je to rozhodně lepší způsob než čekat, až se stane zázrak. Je to jednoduché. Prodáte svou nemovitost, za získané finance se dostanete z nejhoršího a na svůj majetek máte po celou dobu trvání smlouvy předkupní právo.

Komentáře

Holkometr

Jak to vidí ostatní?
12460
1757